Znajdź nas na

FAKTY

Jarosław Górczyński nie jest już członkiem rady nadzorczej MPEC-u w Tarnowie!

Zgodnie z oświadczeniem majątkowym z 28 kwietnia 2023 roku, przebywający aktualnie w areszcie – Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, w 2022 roku zasiadał w dwóch radach nadzorczych: Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Tarnowie. Wygląda na to, że pewne dane uległy zmianie.

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jarosław Górczyński, zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, nie jest już członkiem rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Tarnowie. W ubiegłym roku z tego tytułu zarobił 48 083, 85 zł. 

– Z dniem 25 maja 2023 r. Pan Jarosław Górczyński został odwołany przez Akcjonariusza Gminę Miasta Tarnowa z pełnienia funkcji w RN, bowiem zgodnie z postanowieniami Statutu Spółki – Gminie Miasta Tarnowa przysługuje prawo powołania i odwołania Przewodniczącego, Zastępcy Przewodniczącego oraz jednego członka Rady Nadzorczej – wyjaśnia Monika Kubik-Pasak, kierownik Biura Zarządu MPEC S.A. w Tarnowie.

W swoim oświadczeniu majątkowym z 28 kwietnia 2023 roku Jarosław Górczyński poinformował, że od 3 czerwca 2019 roku jest  członkiem Rady Nadzorczej Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. Z tego tytułu zarobił w 2022 roku 37 155, 72 zł. 

– Pan Jarosław Górczyński został powołany w skład Rady Nadzorczej Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. w dniu 3 czerwca 2019 roku i nadal jest jej członkiem – poinformowała nas Teresa Stępniak-Romanek, kierownik Działu Strategii i Marketingu Rzecznik Prasowy LPEC S.A.

O oświadczeniu majątkowym  Jarosława Górczyńskiego informowaliśmy a wrtykule:

W marcu 2023 r. prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratur Krajowej w Katowicach przedstawił Jarosławowi Górczyńskiemu. łącznie pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie 40 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego kwalifikowane z art. 228 § 1 kk oraz art. 230 § 1 kk.

W maju 2023 roku prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił Jarosławowi Górczyńskiemu cztery kolejne zarzuty, w tym dotyczące nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań poprzez zatajenie sprzedaży Jarosławowi G. złotych i srebrnych monet o wartości 1,7 miliona złotych kwalifikowane z art. 18 § 2 kk w zw. z art. 233 § 1 kk. Monety te zostały zabezpieczone podczas przeszukania mieszkania podejrzanego w marcu 2023 r. Kolejne trzy zarzuty dotyczą złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych za lata 2020, 2021 oraz 2022 poprzez zatajenie posiadania złotej monety o wadze 1 kg, którą Jarosław G. nabył za 210 tysięcy złotych kwalifikowane z art. 233 § 1 i 6 kk.

W czerwcu natomiast  Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił kolejne dwa zarzuty.  Dotyczą one przyjęcia korzyści osobistej w związku z pełnioną funkcją publiczną kwalifikowane z art. 228 § 1 kk oraz udzielenia pomocy do doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem ZUS-u przez przyznanie ustalonej osobie nienależnego jej świadczenia kwalifikowane z art. 18 § 3 kk w zw. z art. 286 § 1 kk. Czyny zarzucane podejrzanemu prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosławowi Górczyńskiemu zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 Aktualnie Jarosław Górczyński podejrzany jest o 11 przestępstw. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this