Znajdź nas na

FAKTY

„Roszady” w ostrowieckim urzędzie miasta! Krzysztof Kowalski nowym wiceprezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego! 

Krzysztof Kowalski, dotychczasowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim od jutra (czwartek, 6 lipca) pełnił będzie funkcję wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Z funkcji tej zrezygnował dotychczasowy wiceprezydent Dominik Smoliński, który pozostaje na stanowisku Naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju. To jednak nie jedyne zmiany.

Krzysztof Kowalski, prezes Zarządu MPRD w Ostrowcu Św., a od 6 lipca 2023 roku wiceprezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

 – Tak jak już mówiłem wielokrotnie nasz samorząd się rozwija. Żeby bardziej służył mieszkańcom, wzmacniamy się i też zmieniamy.  W związku ze zmianą ustawy o planowaniu i ze zwiększeniem obowiązków pana wiceprezydenta Dominika Smolińskiego, pan wiceprezydent Dominik Smoliński podjął decyzję o rezygnacji z urzędu wiceprezydenta, żeby bardziej się mógł skupić na pracy w swoim wydziale – tłumaczył podczas dzisiejszej (środa, 5 lipca) konferencji prasowej Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Dodał, że zmiany mają na celu wzmocnienie komórki inwestycyjnej. Krzysztof Kowalski, nowy wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego będzie odpowiadał bowiem za sprawy związane z inwestycjami.

– Mamy dużo pomysłów, dużo projektów złożonych, dużo będziemy realizować – zapowiada Artur Łakomiec. 

To nie jedyne zmiany w ostrowieckim urzędzie miasta. Od 1 sierpnia pojawi się wakat na  stanowisku Naczelnika Wydziału Inwestycji. Funkcję tę pełnił dotychczas Artur Majcher. 

– W tej chwili cała polityka, można powiedzieć zatrudnieniowa w urzędzie miasta mocno ewoluuje. Jest w tej chwili około sześciu bodajże, na naszym Biuletynie Informacji Publicznej  sześć stanowisk które chcemy obsadzić m.in. też jest zastępca naczelnika inwestycji. Zdajemy sobie sprawę, że ciężko będzie kogoś zatrudnić, kto pracował w administracji, bo ten zasób osobowy jest dość ograniczony, więc damy na razie szansę osobie, żeby po prostu wykazała się na stanowisku zastępcy naczelnika inwestycji. Też jest parę stanowisk właśnie w wydziale inwestycji, żeby wzmocnić – dodał Artur Łakomiec. Być może w przyszłości w urzędzie pojawi się także stanowisko urbanisty.

Krzysztof Kowalski tłumaczy, że dla niego zawsze najważniejsze było to, aby wykonywać swoje obowiązki dobrze, w możliwie najlepszy sposób, pracować dla dobra ludzi.

– W momencie kiedy otrzymałem taką propozycję  od prezydenta Łakomca, po prostu nie mogłem odmówić. Znamy się, wiemy jaka jest sytuacja. No i po prostu chciałem się sprawdzić też na tym stanowisku i pomóc nam wszystkim. Tej załodze, która jest w urzędzie, ale też wszystkim mieszkańcom gminy, na ile będę mógł – mówił Krzysztof Kowalski.

Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych od jutra (6 lipca) będzie pełnił funkcję wiceprezydenta Ostrowca Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

********************************************************************************************************

Krzysztof Kowalski ma 61 lat, jest absolwentem Technikum Hutniczo-Mechanicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Radomskiej z zakresu zarządzania i certyfikacji w transporcie oraz EMBA w Collegium Humanum w Warszawie.

Z miastem związany jest zawodowo i prywatnie od 30 lat. W latach 1987-2005 pracował w Polskich Kolejach Państwowych. Od 2005 r. związany z ostrowieckim samorządem. W ostrowieckim magistracie pracował od 2005 do 2019 r. gdzie zajmował się kierowaniem wydziałem odpowiedzialnym za inwestycje miejskie. Kierował między innymi procesem odbudowy ostrowieckich otwartych basenów Rawka OdNowa oraz Ostrowieckiego Browaru Kultury. Od 2019 roku zarządzał Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych. W czasie prywatnym lubi czytać książki historyczne i fantasy. Jego wielką pasją jest również historia lotnictwa.

2 komentarze

2 Comments

 1. AugustynM

  17 lipca, 2023 at 11:38

  Ludzie nie dajcie się nabrać! jednego aresztowali w zamian na stanowisku jego kolega…
  Kiedy reszcie zmieni się ten szkodliwy dla Ostrowca układ wzajemnie popierających się koleżków?

  Na wyborach trzeba dać im tame!, Niech idą do pracy a nie do polityki

 2. Ro szada

  19 lipca, 2023 at 05:59

  To juz nie mają kogo mianować ? Myślę że to takie fikcyjne roszady przed wyborami, a po wyborach planują powrót na cieplutki stołki. Teraz chcą nas oszukać… Takie zmiany bez żadnej zmiany. Kolega za kolegę. A poten na odwrót i ciągle ci sami panowie.

  Niedobrze się robi na myśl o tym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this