Znajdź nas na

FAKTY

Jarosław Górczyński nie trafi do aresztu! Sąd odrzucił zażalenie prokuratury!

– Sąd Okręgowy podzielił stanowisko Sądu I instancji, który wskazywał, że materiał dowodowy zabezpieczony przez prokuratora ma charakter kompletny i dlatego też nie ma potrzeby stosowania izolacyjnego środka zapobiegawczego – czytamy w komunikacie, jakie otrzymaliśmy z Prokuratury Krajowej. Tym samym prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, którego 14 marca zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w śledztwie dotyczącym korupcji, nie trafi do aresztu.

Źródło: Adobe Stock

Przypomnijmy, że Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratur Krajowej w Katowicach przedstawił Jarosławowi Górczyńskiemu łącznie pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie 40 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego kwalifikowane z art. 228 § 1 kk oraz art. 230 § 1 kk.

Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczania prawidłowego toku postępowania prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uznał, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zrzucanych podejrzanemu czynów i nie zastosował wobec Jarosława Górczyńskiego środków zapobiegawczych stwierdzając, że materiał dowodowy zabezpieczony przez prokuratora jest kompletny. W ocenie prokuratury jedynie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania jest w stanie w pełni zabezpieczyć dalszy tok postępowania, a w szczególności zapobiec ewentualnemu matactwu ze strony podejrzanego, dlatego też prokurator nie zgodził się z decyzją sądu i skieruje zażalenie na to postanowienie.  

Sąd Okręgowy w Katowicach nie uwzględnił zażalenia prokuratora, podtrzymując jednocześnie stanowisko, że istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanego mu czynu. Sąd Okręgowy podzielił stanowisko Sądu I instancji, który wskazywał, że materiał dowodowy zabezpieczony przez prokuratora ma charakter kompletny i dlatego też nie ma potrzeby stosowania izolacyjnego środka zapobiegawczego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this