Znajdź nas na

FAKTY

Eksplozja niewybuchu w Ćmielowie; ranny mężczyzna przewieziony do szpitala!

Do eksplozji niewybuchu niewiadomego pochodzenia doszło w piątek w Ćmielowie (Świętokrzyskie). 45-letni mężczyzna z urazem dłoni został przewieziony do szpitala.

Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: KPP w Ostrowcu Św.

Do eksplozji niewybuchu doszło w piątek przed południem na ul. Legionów w miejscowości Ćmielów, w powiecie ostrowieckim. „45-letni mężczyzna, który wykonywał prace budowlane na kolei znalazł przedmiot niewiadomego pochodzenia. Doszło do wybuchu. Mężczyzna z urazem dłoni został przewieziony do szpitala” – powiedziała PAP podkom. Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Miejsce zdarzenia zabezpieczyli policjanci i saperzy. „Sprawdziliśmy miejsce, gdzie doszło do eksplozji. Nie znaleźliśmy żadnych innych niebezpiecznych przedmiotów” – podkreślił w rozmowie z PAP st. chor. sztab. Robert Krasowski, dowódca 31. Patrolu Saperskiego z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Dodał, że ze względu na zniszczenia nie da się ustalić pochodzenia niewybuchu.

To już druga eksplozja niewybuchu w ciągu dwóch dni w regionie świętokrzyskim. Do pierwszej doszło w czwartek przy budowie obwodnicy Opatowa. Na placu budowy wybuchła tam ok. 100-kilogramowa bomba lotnicza z czasów II wojny światowej. W wyniku zdarzenia poszkodowany został operator sprzętu budowlanego – ciągnika z urządzeniem do stabilizacji gruntu. Mężczyzna trafił do szpitala, doznał obrażeń twarzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this