Znajdź nas na

FAKTY

Jarosław Górczyński: Szanowni Państwo jestem niewinny!

– (…) odnosząc się do opublikowanego materiału wideo oświadczam, że jest on zmanipulowany i wybiórczy. Udowodnię to przed niezawisłym sądem. Dziękuję za wsparcie i proszę mieszkańców o zaufanie – to fragment oświadczenia Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Św., jakie wczoraj (17 marca) otrzymaliśmy z Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jego pełną treść publikujemy poniżej.

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, wydał wczoraj (17 marca) oświadczenie w związku z postawieniem mu zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych.

– Szanowni Państwo jestem niewinny. Kluczowe znaczenie ma polityczne tło sprawy, rzekome zdarzenie sprzed wielu lat ponownie wybucha przed wyborami. Ostatnio, przez lata, prowadzone przeciwko mnie postępowanie zakończyło się trzema wyrokami stwierdzającymi niewinność. Jestem przekonany, że czeka mnie ta sama droga, w której prawda zwycięży – czytamy w oświadczeniu.

Prezydent Ostrowca Św. odniósł się również do materiału dowodowego, upublicznionego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. 

– Natomiast odnosząc się do opublikowanego materiału wideo oświadczam, że jest on zmanipulowany i wybiórczy. Udowodnię to przed niezawisłym sądem. Dziękuję za wsparcie i proszę mieszkańców o zaufanie – podsumowuje prezydent.

Głos zabrała również Beata Woch. adwokat i  obrońca Jarosława Górczyńskiego.

– W odniesieniu do dzisiejszej publikacji materiałów ze sprawy Pana Prezydenta Jarosława Górczyńskiego na stronie urzędu CBA jako obrońca zobowiązana jestem do poszanowania tajemnicy prowadzonego postępowania i zawsze zgodnie z tą zasadą postępuję. Z tego względu niedopuszczalna jest w mojej ocenie wybiórcza ocena fragmentarycznych, niezweryfikowanych jeszcze materiałów wykorzystanych w publikacji. Miejscem oceny i weryfikacji materiału dowodowego powinien być zawsze niezawisły Sąd. Przypomnieć w tym miejscu należy, że już w poprzednio toczącej się sprawie przeciwko Panu Prezydentowi ferowano wyroki skazujące, podczas gdy ostatecznie został on prawomocnie uniewinniony – czytamy w oświadczeniu adwokat prezydenta. 

O sprawie informowaliśmy tutaj:

2 komentarze

2 Comments

  1. Wiktor C.

    19 marca, 2023 at 11:07

    Po wyborach oczyści się Ojczyznę z podłych pisiorow. Odpowiedzą za każde świństwo, za skok na kasę, za wszystkie szfindle i przekręty. Już niedługo panie Prezydencie. Proszę się trzymać. Mieszkańcy Ostrowca są z Panem.

  2. PracownikOstrowieckiejBudżetówki

    21 marca, 2023 at 08:46

    Jakbyś rudy lisie z tego się nie tłumaczył, pieniądze wziąłeś i korupcjogenny jesteś. Uwłaszczyliście się na gminnym majątku razem z niektórymi radnymi, ktorzy rozwijają prężnie swoje firmy i zarabiają setki tysięcy złotych. Mam nadzieję, że i z takich sytuacji ktoś prezydenta rozliczy i jego przydupasów jak Łakomiec, Łata, Wierzbiński, Strojny i jeszcze paru innych, ludzie mają na ulicach po kilkanaście domów, a ulicy asfaltowej nie posiadają. Natomiast Biesiadzie to farbowany lis zrobił drogę do firmy z każdej strony.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this