Prawo i Sprawiedliwość w województwie świętokrzyskim wyraźnie wyprzedziło swoich politycznych kontrkandydatów. Do Sejmu wprowadzą najprawdopodobniej 10 posłów. Najlepszym wynikiem wśród nich pochwalić może się: Zbigniew Ziobro, otwierający listę Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim, na drugim miejscu, z wynikiem 69 946 głosów znalazła się Anna Krupka, na trzecim Agata Wojtyszek – 18 333 głosów, Krzysztof Lipice – 14 544, Michał Cieślak 12 310, Dominik Tarczyński – 8186, Andrzej Kryj – 7690, Bartłomiej Dorywalski 7386, Piotr Wawrzyk 6750, Marek Kwitek 5453.
Do Sejmu RP nie dostała się Magdalena Zieleń, aktualna radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, pomimo że wczorajsze sondaże plasowały ją w szczęśliwej „10”.
– Nie tylko w całym kraju, ale również w Ostrowcu Św. Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło najlepszy wynik. 13,5 tys mieszkańców Ostrowca Św. zaufało PiS. Wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos serdecznie dziękuję, a swój wynik wyborczy odbieram jako informację od mieszkańców, że jestem potrzebna ale w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i tu nadal będę zabiegać o interesy naszego miasta – wyjaśnia Magdalena Zieleń.
Drugie miejsce w województwie świętokrzyskim zajęła Koalicja Obywatelska, zdobywając trzy mandaty. W poselskich ławach zasiądą: Bartłomiej Sienkiewicz z wynikiem 35 009 głosów, Marzena Okła-Drewnowicz z wynikiem 15 532 głosy, a także Adam Cyrańki z wynikiem 9 864 głosów.
12 745 głosów i mandat posła zdobył Czesław Siekierski, natomiast reprezentujący Lewicę Andrzej Szejna zdobył zaufanie 24 337 wyborców.
Dobry wynik w województwie świętokrzyskim osiągnął Krzysztof Bosak, który osiągnął wynik 22 158 głosów i tym samym otrzymał mandat posła z ramienia Konfederacji Wolność i Niepodległość.
Zaskoczenia nie było natomiast przy wyborach do Izby Wyższej Parlamentu. W województwie świętokrzyskim w okręgu nr 82 zwyciężył Jarosław Rusiecki, zdobywając 87 428 i pokonując tym samym aktualną starostę powiatu ostrowieckiego Marzenę Dębniak, ubiegająca się o mandat senatora z Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólny senator Marzena Dębniak”, która zdobyła 55 729 głosów. Z dobrym wynikiem wybory do Senatu zakończył Dariusz Loranty z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy, uzyskując wynik 34 175 głosów. Nie przyniósł mu on jednak zwycięstwa.
Oficjalne wyniki zamieścimy, gdy przedstawi je Państwowa Komisja Wyborcza.