Znajdź nas na

FAKTY

Pierwsze Targi Senioralne w Kielcach okazały się strzałem w dziesiątkę!

– Dziękuję wszystkim seniorom za obecność, a włodarzom miast, gmin i powiatów za to, że bezpłatnie pomogli mieszkańcom naszego regionu przybyć dziś do Kielc na to wspaniałe wydarzenie. Mam nadzieję, że na stałe wpisze się ono w kalendarz Targów Kielce – mówiła wicemarszałek Renata Janik, podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Seniora, które po raz pierwszy odbyły się w Kielcach.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Sobotnie Targi Seniora były trzecim dniem międzynarodowego święta, które odbyło się pod nazwą „Kielce Seniorom. 60+ to nie wiek. To styl życia!”. Wydarzenie przygotowały Targi Kielce, miasto Kielce oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Ambasadorem inicjatywy była wicemarszałek Renata Janik, która szczególnie dziękowała wójtom gmin za to, że bezpłatnie udostępnili seniorom autokary i przybyli wraz z nimi do Kielc.

W halach targów czekała bogata oferta produktów i usług przygotowanych przez wystawców, a także ciekawy program artystyczny. Swoją ofertę zaprezentowały uzdrowiska i sanatoria, hotele, biura podróży, domy seniora, kluby seniora, producenci i dystrybutorzy sprzętu rehabilitacyjnego, firmy z branży medycznej, kosmetycznej i sportowej. Dla wszystkich dostępne było także stoisko Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego oraz stoisko „Zostań bio seniorem” promujące projekt RDI2CluB realizowany w ramach programu Interreg.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Na scenie zaprezentowały się m.in. zespół „Ustąp babci miejsca”, działający w Klubie Seniora przy ul. Naruszewicza w Kielcach, a także zespól „Passionata”, „Czerwone Berety”, „Złote Lata” i „Moskorzewianie”. Nie zabrakło chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Chęcin i Opatowa oraz z Klubu Seniora z Oblęgora. Wydarzenie uświetniła znana z serialu „M jak miłość” Teresa Lipowska oraz DJ Wika, która poprowadziła potańcówkę. Odbyło się także spotkanie z bohaterkami reality show “Sanatorium miłości” Wiesławą Kwiatek i Janiną Busk.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Seniorzy mogli wziąć udział w warsztatach decoupage czy układania kwiatów, sprawdzić się w teście pamięci, zatańczyć zumbę, czy zagrać w boulle. W programie znalazły się również warsztaty tańca, wykłady, konsultacje, bezpłatne badania oraz panel dyskusyjny „Aktywizacja 60+”, podczas którego o programach i inicjatywach dedykowanych seniorom w województwie świętokrzyskim opowiedziała Elżbieta Korus, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Gośćmi targów byli reprezentanci seniorów z partnerskich dla Kielc miast Gotha i Winnicy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this