Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jarosław Rusiecki wybrany ponownie do Senatu! Ostrowiec Św. ostatecznie z jednym posłem! Dobry wynik Konfederacji!

Jarosław Rusiecki, ubiegający się o reelekcję z ramienia Prawa i Sprawiedliwości po raz trzeci zasiądzie w senackiej ławie, po tym jak zdeklasował swoich kontrkandydatów. Zadecydowało o tym 87 428 głosów mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Nie potwierdziły się natomiast wyniki sondażowe do Sejmu RP, według których do Izby Niższej Parlamentu oprócz Andrzeja Kryja z okręgu nr 33 miała dostać się także Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Ubiegający się o reelekcję ostrowiecki poseł zdobył 7690 głosów poparcia. W ławach poselskich zasiądą najprawdopodobniej reprezentujący Koalicję Obywatelską: Bartłomiej Sienkiewicz, Marzena Okła-Drewnowicz i Adam Cyrański, a także Krzysztof Bosak, który reprezentować będzie Konfederację Wolność i Niepodległość. Kolejne mandaty przypaść powinny w udziale Lewicy – Andrzejowi Szejnie, a także Czesławowi Siekierskiemu z PSL.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Prawo i Sprawiedliwość w województwie świętokrzyskim wyraźnie wyprzedziło swoich politycznych kontrkandydatów. Do Sejmu wprowadzą najprawdopodobniej 10 posłów. Najlepszym wynikiem wśród nich pochwalić może się: Zbigniew Ziobro, otwierający listę Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim, na drugim miejscu, z wynikiem 69 946 głosów znalazła się Anna Krupka, na trzecim Agata Wojtyszek – 18 333 głosów, Krzysztof Lipice – 14 544, Michał Cieślak 12 310, Dominik Tarczyński – 8186, Andrzej Kryj – 7690, Bartłomiej Dorywalski 7386, Piotr Wawrzyk 6750, Marek Kwitek 5453.

Do Sejmu RP nie dostała się Magdalena Zieleń, aktualna radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, pomimo że wczorajsze sondaże plasowały ją w szczęśliwej „10”.

– Nie tylko w całym kraju, ale również w Ostrowcu Św. Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło najlepszy wynik. 13,5 tys mieszkańców Ostrowca Św. zaufało PiS. Wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos serdecznie dziękuję, a swój wynik wyborczy odbieram jako informację od mieszkańców, że jestem potrzebna ale w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i tu nadal będę zabiegać o interesy naszego miasta – wyjaśnia Magdalena Zieleń.

Drugie miejsce w województwie świętokrzyskim zajęła Koalicja Obywatelska, zdobywając trzy mandaty. W poselskich ławach zasiądą: Bartłomiej Sienkiewicz z wynikiem 35 009 głosów, Marzena Okła-Drewnowicz z wynikiem 15 532 głosy, a także Adam Cyrańki z wynikiem 9 864 głosów.

12 745 głosów i mandat posła zdobył Czesław Siekierski, natomiast reprezentujący Lewicę Andrzej Szejna zdobył zaufanie 24 337 wyborców.

Dobry wynik w województwie świętokrzyskim osiągnął Krzysztof Bosak, który osiągnął wynik 22 158 głosów i tym samym otrzymał mandat posła z ramienia Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Zaskoczenia nie było natomiast przy wyborach do Izby Wyższej Parlamentu. W województwie świętokrzyskim w okręgu nr 82 zwyciężył Jarosław Rusiecki, zdobywając 87 428 i pokonując tym samym aktualną starostę powiatu ostrowieckiego Marzenę Dębniak, ubiegająca się o mandat senatora z Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólny senator Marzena Dębniak”, która zdobyła 55 729 głosów. Z dobrym wynikiem wybory do Senatu zakończył Dariusz Loranty z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy, uzyskując wynik 34 175 głosów. Nie przyniósł mu on jednak zwycięstwa.

Oficjalne wyniki zamieścimy, gdy przedstawi je Państwowa Komisja Wyborcza.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi G. trafił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św.!

FAKTY

13 nowych zakażeń koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Czy mieszkańcy zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej Zakładów Porcelany Ćmielów o podwyżkach poinformowani zostali w prawidłowy sposób?

FAKTY

Kolejnych 21 komputerów w ramach projektu Zdalna Szkoła+ trafiło do gminy Kunów! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this