Znajdź nas na

FAKTY

Jeden na zakazie, drugi na „podwójnym gazie”!

27-letni ostrowczanin usiadł za kierownicą Volkswagena, mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, za jazdę w stanie po użyciu alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej odpowie z kolei 40-letni ostrowczanin, kierujący Skodą. Mężczyzna, mając prawie pół promila alkoholu w organizmie, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i doprowadził do zderzenia z Renault – tak wyglądała niedziela (13 sierpnia) na drogach powiatu ostrowieckiego.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W minioną niedzielę (13 sierpnia) na ul. Sandomierskiej w Ćmielowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że kierujący samochodem 27-latek posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jak ustalili mundurowi, Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim orzekł wobec ostrowczanina zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych od października 2022 roku.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, kilka minut przed godziną 14.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Do zdarzenia miało dojść na ul. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejscu policjanci ustalili, iż 40-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Skoda nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Renault. W wyniku kolizji nikt nie doznał obrażeń. W trakcie interwencji mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało u niego prawie pół promila alkoholu w organizmie.

Teraz za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu kierującemu grozi kara aresztu, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this