Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jedna osoba z personelu oddziału ostrowieckiej ginekologii – zakażona koronawirusem! Adam Karolik uspokaja: od 10 dni nie przebywała w szpitalu!

Jak udało się nam ustalić jeden z pracowników oddziału ginekologii w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. jest zakażony koronawirusem. Dwa testy, które u niego wykonano dały wynik niejednoznaczny, trzeci wyszedł pozytywny. Jak zapewnia Adam Karolik, dyrektor do spraw lecznictwa, oddział nie został zamknięty, a pacjentki, które na nim przebywają nie mają się czego obawiać. Profilaktycznie testom na obecność koronawirusa poddano ponad 40 osób zarówno z personelu, jak i pacjentów oddziału.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. potwierdził dziś, że jedna z osób stanowiących personel oddziału ginekologii ostrowieckiego szpitala jest zakażona koronawirusem. Dodał także, że osoba ta od 10 dni nie przebywała w pracy, nie ma zatem obaw, że mogło dojść do zakażenia przebywających na oddziale pacjentów.

– Okazało się, że w trzeciej próbce testu na koronawirusa wynik wyszedł dodatni. Oddziału nie zamykamy. Z dyretkorem naszego ostrowieckiego sanepidu rozważaliśmy wszystkie opcje dlatego, że ta osoba przez ostatnie dni nie świadczyła usług w naszym szpitalu. Była poza zakładem pracy – wyjaśnia Adam Karolik.

Dodaje, że oddział nie został zamknięty. Praca odbywa się na nim zgodnie z planem. Dziś odbyły się trzy porody. Podkreśla jednak, że wszystko może się zmienić po tym, jak do szpitala spłyną wyniki, które pobrane zostały u ponad 40 osób stanowiących personel oddziału, a także wśród pacjentów. Także pacjentki, które w tym czasie przebywały w szpitalu zostały zgłoszone do sanepidu, będą miały pobrane próbki.

– Wszystko na zasadzie prewencji. Ogniska epidemiologicznego na terenie oddziału nie ma – podsumowuje Adam Karolik i dodaje, że pacjentki mogą się czuć bezpieczne.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this