Znajdź nas na

FAKTY

Jedna osoba z personelu oddziału ostrowieckiej ginekologii – zakażona koronawirusem! Adam Karolik uspokaja: od 10 dni nie przebywała w szpitalu!

Jak udało się nam ustalić jeden z pracowników oddziału ginekologii w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. jest zakażony koronawirusem. Dwa testy, które u niego wykonano dały wynik niejednoznaczny, trzeci wyszedł pozytywny. Jak zapewnia Adam Karolik, dyrektor do spraw lecznictwa, oddział nie został zamknięty, a pacjentki, które na nim przebywają nie mają się czego obawiać. Profilaktycznie testom na obecność koronawirusa poddano ponad 40 osób zarówno z personelu, jak i pacjentów oddziału.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. potwierdził dziś, że jedna z osób stanowiących personel oddziału ginekologii ostrowieckiego szpitala jest zakażona koronawirusem. Dodał także, że osoba ta od 10 dni nie przebywała w pracy, nie ma zatem obaw, że mogło dojść do zakażenia przebywających na oddziale pacjentów.

– Okazało się, że w trzeciej próbce testu na koronawirusa wynik wyszedł dodatni. Oddziału nie zamykamy. Z dyretkorem naszego ostrowieckiego sanepidu rozważaliśmy wszystkie opcje dlatego, że ta osoba przez ostatnie dni nie świadczyła usług w naszym szpitalu. Była poza zakładem pracy – wyjaśnia Adam Karolik.

Dodaje, że oddział nie został zamknięty. Praca odbywa się na nim zgodnie z planem. Dziś odbyły się trzy porody. Podkreśla jednak, że wszystko może się zmienić po tym, jak do szpitala spłyną wyniki, które pobrane zostały u ponad 40 osób stanowiących personel oddziału, a także wśród pacjentów. Także pacjentki, które w tym czasie przebywały w szpitalu zostały zgłoszone do sanepidu, będą miały pobrane próbki.

– Wszystko na zasadzie prewencji. Ogniska epidemiologicznego na terenie oddziału nie ma – podsumowuje Adam Karolik i dodaje, że pacjentki mogą się czuć bezpieczne.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this