Znajdź nas na

FAKTY

Jednośladem zamiast radiowozem! Ostrowieccy mundurowi na rowerach patrolują miasto!

Widok mundurowych na osiedlowych uliczkach, w parkach, na leśnych ścieżkach, czy nad akwenami wodnymi już chyba nikogo nie dziwi. Nie inaczej jest w tym roku. Ostrowieccy mundurowi radiowozy zamienili na jednoślady. Dzięki temu potrafią dotrzeć do miejsc trudno dostępnych dla auta, aby szybko nieść pomoc mieszkańcom Ostrowca Św.

Jeden z patroli rowerowych na ulicach Ostrowca Św. fot. Świętokrzyska Policja

Dziś w wielu miejscach na terenie całego kraju można spotkać policyjne patrole rowerowe. Wzorem lat ubiegłych od kilku tygodni na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego można spotkać patrole rowerowe. Ten niecodzienny sposób pełnienia służby pozwala na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Policjantów na rowerach spotkać można przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu, a więc w parkach, na skwerach, akwenach wodnych czy też na leśnych ścieżkach. Ich umundurowanie różni się od umundurowania policjantów, których możemy na co dzień spotkać w terenie – mają białe koszulki z napisem „Policja” z pagonami ze stopniami służbowymi oraz krótkie spodnie. Policjanci pełniący służbę na jednośladach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak funkcjonariusze w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.

Patrole rowerowe swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa, a dzięki jednośladom mundurowi z łatwością mogą dotrzeć w trudno dostępne rejony, aby nieść pomoc mieszkańcom naszego miasta.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this