Znajdź nas na

FAKTY

Jerzy Murzyn: Pamiętamy o emerytach i rencistach z naszej gminy!

Od początku grudnia emeryci i renciści z terenu gminy Bodzechów mogą odbierać specjalne przeznaczone dla nich karty. Dzięki nim od 1 stycznia 2022 roku będą mogli korzystać ze środków komunikacji publicznej jedynie za 1 zł. – Zależy nam na tym, aby emeryci i renciści nie siedzieli w domu, tylko korzystali z życia. Taki przejazd za złotówkę na obszarze całego powiatu ostrowieckiego daje szansę na odwiedziny u znajomych, przejażdżkę na targ, czy wycieczkę do kina. Mam nadzieję, że zmotywujemy tym jeszcze bardziej naszych seniorów – mówi Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów i dodaje, że w planach ma kolejne przedsięwzięcia dla tej grupy wiekowej.

Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Gmina Bodzechów kontynuuje wspieranie aktywności najstarszych mieszkańców gminy. Oprócz istniejącego już klubu Senior+ w Bodzechowie emeryci mogą korzystać z kolejnego przygotowanego dla nich rozwiązania – kart uprawniających do przejazdu za symboliczną złotówkę w obrębie powiatu ostrowieckiego. 

Ich wydawanie rozpoczęło się 1 grudnia. Jednak oficjalnie obowiązywać będą od początku przyszłego roku. 

Wniosek o wydanie karty można złożyć w czterech miejscach: w siedzibie Urzędu Gminy w Bodzechowie, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Jana Kilińskiego 49L, Gminnym Centrum Oświaty w Bodzechowie przy  ulicy Szkolnej  7 i Referacie Gospodarki Komunalnej w Szewnie, przy  ul. Dolna 3. 

Należy mieć przy sobie do wglądu dowód osobisty oraz legitymację emeryta/rencisty. 

– Obserwujemy spore zainteresowanie ze strony naszych seniorów tym programem. Zdarzają się śmieszne sytuacje, kiedy mieszkańcy proszą nas o wydanie kart uprawniających do bezpłatnych przejazdów po całej Polsce – śmieje się Małgorzata Kołodziej, Sekretarz Gminy Bodzechów. – To pokazuje, że pomysł wójta okazał się strzałem w 10 – dodaje.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Gmina przeznaczyła na ten cel ok. 200 000 zł.

–   Pomimo „13” i  „14” emeryci i renciści mają ciężko. Sporą część ich emerytur i rent pochłaniają wydatki na leki, czasami trzeba też pomóc finansowo dzieciom i wnukom. My z kolei, jako gmina pomagamy naszym seniorom. Dzięki naszej inicjatywie w ich kieszeniach zostanie więcej środków.  Liczymy na to, że to uaktywni mieszkańców, którzy zaczną korzystać z komunikacji, aby dotrzeć do sklepów, placówek kulturalnych itp.  W kolejnych miesiącach planujemy przyjęcie specjalnego programu dla emerytów i rencistów, dzięki któremu będą mogli oni skorzystać z innych przywilejów np. rehabilitacji – zapewnia wójt gminy Bodzechów. 

Karty dla emerytów i rencistów są bezpłatne. 

.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this