Znajdź nas na

FAKTY

Nowy radiowóz dla świętokrzyskiej policji!

Nowy radiowóz otrzymali dziś funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W uroczystym przekazaniu wozu wziął udział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Nowy nieoznakowany radiowóz policyjny będzie służył do ścigania, ujawniania i zatrzymania przestępców, usiłujących wprowadzić na rynek w regionie świętokrzyskim substancje odurzające. Samochód został zakupiony przy wsparciu finansowym, pochodzącym z budżetu województwa.

– Kilka tygodni temu zaprezentowaliśmy państwu nowe urządzenie, chromatograf gazowy z detektorem masowym do badań różnego rodzaju substancji chemicznych, ale szczególnie narkotyków, w tym dopalaczy. Ten sprzęt już jest wykorzystywany przez pracowników policyjnego laboratorium kryminalistycznego – powiedział nadinsp. dr Jarosław Kaleta, świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji. – Dziś przekazywany wóz udało się kupić również dzięki pieniądzom z funduszu wsparcia dla policji, przekazanym nam przez marszałka województwa.

Łącznie świętokrzyscy policjanci, zajmujący się przestępczością narkotykową, uzyskali od samorządu województwa pomoc w wysokości 330 tysięcy zł. Wysokospecjalistyczny sprzęt laboratoryjny kosztował ponad 290 tysięcy zł.

– Cieszę się, że dzięki przekazanym środkom możemy wesprzeć świętokrzyskich policjantów w ich pracy, staraniach – podkreślił marszałek Andrzej Bętkowski. – Mam nadzieję, że świąteczny prezent dla policjantów wpłynie także na skuteczność dokonywanych działań – dodał marszałek.

Tylko w 2021 roku świętokrzyscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali i zabezpieczyli około 100 kg narkotyków.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this