Znajdź nas na

FAKTY

Joanna Suska: Kolejni mieszkańcy i inwestorzy widzą potencjał w naszym mieście!

Osiedle Jana Kochanowskiego w Ćmielowie systematycznie się rozwija. To tutaj powstaje najwięcej nowych domów, a o działki pod budowę pytają kolejny potencjalni mieszkańcy. – Wystarczy wspomnieć, że w roku 2020 wydaliśmy 8 decyzji o warunkach zabudowy, w roku 2021 – 47. Ten rok również zaczął się dla nas pomyślnie. To cieszy, że jest coraz więcej osób, które właśnie w Ćmielowie widzą swoją przyszłość i potencjał – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Joanna Suska burmistrz Ćmielowa na jednej z ulic wzdłuż ćmielowskiego rynku, wzdłuż której wyznaczono miejsca parkingowe fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Budują się osoby, które mają swoje korzenie w Ćmielowie, osoby, które chcą wrócić w miejsce, skąd wywodzą się ich dziadkowie, czy rodzice, a także te, które właśnie w naszym mieście widzą potencjał. Zauważamy coraz większą tendencję zakupu działek, zarówno od gminy, jak i osób fizycznych. To cieszy, że mieszkańcy widzą potencjał naszego miasta i gminy – mówi Joanna Suska. 

Tłumaczy, że ilość podań, które wpływają do gminy, gdy tylko pojawia się oferta by za zgodą rady miejskiej ogłosić postępowanie przetargowa, jest coraz większa. Cena wyjściowa rzędu np. 30 000 zł, kształtuje się potem w przetargu ustnym nieograniczonym do kwoty w granicach  48 000 zł  za 1000 metrów. W 2020 wydano  8 decyzji o warunkach zabudowy, w roku  2021 –  47. Do Ćmielowa sprowadzają się głównie mieszkańcy Ostrowca Św.

– To pokazuje nam skalę zainteresowania. Tworzymy dokumentację projektową dla ulic  Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, gdzie nie ma jeszcze nawierzchni asfaltowej. Gmina wychodzi sukcesywnie, w miarę swoich możliwości naprzeciwko mieszkańcom. Odrabiamy zaległości z lat poprzednich. Przypomnę, że otrzymaliśmy w ramach „Polskiego Ładu” dofinansowanie na remont, budowę, bądź przebudowę 10 dróg gminnych i wewnętrznych. Kolejne drogi to kwestia przyszłości. To też uwarunkowania prawne co do regulacji geodezyjnych, czy stanu prawnego działek. Takie procedury trwają – wyjaśnia burmistrz.

Zdjęcie ilustracyjne
Źródło: Pixabay

Dodaje, że wraz z nowymi mieszkańcami, przychodzą także inwestorzy, którzy widzą potencjał w „porcelanowym mieście”. 

– Mamy ciekawych inwestorów, którzy chcą właśnie tutaj, mając na względzie potencjał, dziedzictwo, kulturowe i historyczne  inwestować. Są zainteresowani wykupem kamieniczek, których stan pozostawia dziś wiele do życzenia. Cieszy to, że pojawił się inwestor, który chce wyremontować  nasz ćmielowski zamek. Zapewnił, że być może w ciągu najbliższych pięciu lat uda mu się ten cel osiągnąć. To cieszy, że pomału stajemy się taką perełką, atrakcyjną i dla nowych mieszkańców, i dla turystów, a także inwestorów – podkreśla Joanna Suska.

Trwają regulacje stanu prawnego pustostanów, znajdujących się w centrum Ćmielowa, aby móc skutecznie egzekwować podatki na rzecz gminy. 

– Jesteśmy zżyci z Ćmielowem. Jestem rodowitą ćmielowianką,, wiec wiem, że tu warto mieszkać i żyć – podsumowuje burmistrz.    

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this