Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Jokerem w barażach okazała się Wisła Warszawa

Po zamieszaniu, jakie wywołała rezygnacja z gry w barażach o Ligę Siatkówki Kobiet, drużyny Joker Mekro Energoremont Świecie, siatkarki KSZO Ostrowiec S.A. poznały w końcu swojego rywala, będzie nim Wisła Warszawa.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

17 i 18 kwietnie, godz. 18.00. Miejsce? Hala sportowa przy ul. Świętokrzyskiej – w tym terminie rozegrane zostaną dwa spotkania barażowe. Stawką jest możliwość gry w Lidze Siatkówki Kobiet polskiej ekstraklasie siatkówki.

Przed siatkarkami KSZO trudne wyzwanie. Sezon nie był łatwy dla ostrowieckiej drużyny. Problemy finansowe klubu, braki kadrowe, skutkowały praktycznie każdym przegranym meczem w sezonie.

Drużyna ze Świętokrzyskiej miała zagrać z Jokerem Mekro Enegoremont, ale jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie na stornie „Jokera”:

– Zarząd MUKS „Joker” Świecie informuje, że po dokonaniu analizy sytuacji finansowej, a przede wszystkim z powodu braku możliwości powiększenia budżetu klubu w następnym sezonie, podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z gry w barażach i ubiegania się o przyjęcie do rozgrywek najwyższej klasy rozgrywkowej w piłce siatkowej kobiet, tj. Ligi Siatkówki Kobiet. To dla nas bardzo trudna decyzja po historycznym dla klubu, zawodniczek i całego środowiska siatkarskiego Świecia sukcesie jakim jest zwycięstwo w rozgrywkach I ligi Kobiet. Podjęliśmy ją jednak czując się odpowiedzialnymi za dobro i rozwój siatkówki w naszym regionie – czytamy.

Natomiast nowy rywal KSZO na oficjalnym fanpag-u pochwalił się możliwością gry w barażach.

– Po wycofaniu się Jokera, nasz klub dostał oficjalne zaproszenie do gry w barażach o Ligę Siatkówki Kobiet. Zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie i zagrać z KSZO Ostrowiec Św S.A. Pierwsze mecze na wyjeździe zapewne w środę i czwartek – napisał nasz sportowy przeciwnik.

Naszym siatkarką pozostaje tylko wyjść na parkiet i pokazać na co je stać. Nikt kto interesuję się ostrowiecką siatkówką nie chciałby spadku naszej drużyny z Ligii Siatkówki Kobiet.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this