Podczas spotkania, które przebiegło w radosnej, pełnej żartów atmosferze, pan Mieczysław ze swadą opowiadał o swoim dzieciństwie i młodości, a także pracy społecznej, która wypełniała całe jego życie. Marszałek Andrzej Bętkowski i przewodniczący Andrzej Pruś wręczyli jubilatowi drobne prezenty urodzinowe, m.in. krawat, który pan Mieczysław zamierza założyć… w tegoroczną noc Sylwestrową. Przekazali także list gratulacyjny, w którym możemy m.in. przeczytać:
“Trudno w kilku zdaniach zamknąć niezwykle bogatą historię życia, które jest Pana udziałem: walkę w Batalionach Chłopskich w czasie II wojny światowej, pracę księgowego, a następnie karierę w Związku Spółdzielczości Mleczarskiej… Szczególnie odpowiedzialną rolę męża i ojca, ale także aktywnego działacza ludowego, wcielającego w życie ideały ruchu ludowego. Nie do przecenienia jest także Pańska działalność społeczna: radnego w Urzędzie Miasta Kielce, ławnika w Sądzie Okręgowym w Kielcach czy wreszcie jako członka Świętokrzyskiego Porozumienia Kombatantów i Osób Represjonowanych z okresu II wojny światowej, członka Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej przy Wojewodzie oraz wiceprezesa Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich w Kielcach.
Boża Opatrzność pozwoliła Panu osiągnąć wiek, o którym marzymy wszyscy i którego życzymy sobie wzajemnie w szczególnie uroczystych chwilach. Ale tylko niektórym dane jest go osiągnąć – Pan, Panie Mieczysławie należy do grona tych wybrańców.
Wielce dostojny Jubilacie! Setna rocznica urodzin to nadzwyczajny moment na bilans życiowych dokonań, na refleksje i wspomnienia. Z tej wyjątkowej okazji, prosimy przyjąć życzenia zdrowia, wytrwałości, nadziei i siły do pokonywania wszelkich trudów, Błogosławieństwa Bożego i samych radosnych dni w gronie życzliwych, troskliwych i najbliższych sercu osób”.
Mieczysław Kasiński urodził się 29 listopada 1921 roku, w rodzinie chłopskiej, w miejscowości Lisów, w gminie Wojciechowice, w powiecie opatowskim, ale od wielu lat mieszka w Kielcach. Kiedy miał 22 lata wstąpił do Batalionów Chłopskich i przyjął pseudonim “Sęp”. Początkowo kolportował prasę konspiracyjną, a następnie brał udział w likwidacji dokumentów przygotowywanych przez urzędy gminne na potrzeby Niemców.
Po wojnie rozpoczął pracę w Sandomierzu jako księgowy, ponieważ w czasie okupacji skończył kursy księgowe i finansowe. Pracę zawodową kontynuował, również jako księgowy, w Centralnym Związku Mleczarsko-Drobiarskim w Kielcach. Udzielał się również społecznie będąc kieleckim radnym, ławnikiem w Sądzie Okręgowym w Wydziale Cywilnym, przez kilka lat pracował społecznie w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kielcach.
W 1993 roku został wybrany do Zarządu Koła Batalionów Chłopskich w Kielcach. Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Sekretarza Koła, Skarbnika Koła, a obecnie jest wiceprezesem i zarazem skarbnikiem Ogólnopolskiego Związku Batalionów Chłopskich w Kielcach.