Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Już dziś powinny ruszyć prace na kładce na Alei 3 Maja! Najpierw zmiana organizacji ruchu!

Według informacji przekazanych nam przez Małgorzatę Pawelec-Buras
głównego specjalistę ds. komunikacji w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prace przy kładce na Alei 3 Maja powinny zacząć się już dziś w godzinach popołudniowych od wdrażania nowej organizacji ruchu. Jest to ważna informacja szczególnie dla kierowców.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Remont kładki rozpocznie się od oznakowania, od wydzielania pasa ruchu z wiaduktu drogowego i zabezpieczenia go dla pieszych. Tamtędy bowiem prowadzony będzie ruch pieszych podczas remontu. Natomiast ruch kierowców zostanie ograniczony do jednego pasa ruchu – tłumaczy Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kładka dla pieszych nad torami kolejowymi w ciągu ostrowieckiej Alei 3 Maja jest obiektem sąsiadującym z wiaduktem drogowym. Dlatego na czas remontu kładki dla ruchu pieszego wydzielony zostanie jeden pas jezdni wiaduktu w kierunku Opatowa. Kierowcy podróżujący wiaduktem będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Ruch pieszy zostanie oddzielony od kołowego barierami. Od 2 lipca planowany jest montaż barier i tymczasowego oznakowania. Ruch pieszy przekierowany zostanie na wiadukt po zakończeniu prac nad zmianą organizacji ruchu.

– Kładka dla pieszych o długości około 260 metrów przy Alei 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim zyska nową nawierzchnię z kostki brukowej i izolację. Wykonane zostaną niezbędne naprawy w obrębie 20-przęsłowej konstrukcji obiektu, a elementy stalowe zostaną zabezpieczone przed korozją i pomalowane – dodaje Małgorzata Pawelec-Buras.

Kładka ma konstrukcję stalową na podporach żelbetowych. Remont planowany jest do końca października br. Koszt prac to 2,1 mln złotych. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „A-Z Bud” z Radomia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this