Znajdź nas na

FAKTY

Już dziś powinny ruszyć prace na kładce na Alei 3 Maja! Najpierw zmiana organizacji ruchu!

Według informacji przekazanych nam przez Małgorzatę Pawelec-Buras
głównego specjalistę ds. komunikacji w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prace przy kładce na Alei 3 Maja powinny zacząć się już dziś w godzinach popołudniowych od wdrażania nowej organizacji ruchu. Jest to ważna informacja szczególnie dla kierowców.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Remont kładki rozpocznie się od oznakowania, od wydzielania pasa ruchu z wiaduktu drogowego i zabezpieczenia go dla pieszych. Tamtędy bowiem prowadzony będzie ruch pieszych podczas remontu. Natomiast ruch kierowców zostanie ograniczony do jednego pasa ruchu – tłumaczy Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji w kieleckim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kładka dla pieszych nad torami kolejowymi w ciągu ostrowieckiej Alei 3 Maja jest obiektem sąsiadującym z wiaduktem drogowym. Dlatego na czas remontu kładki dla ruchu pieszego wydzielony zostanie jeden pas jezdni wiaduktu w kierunku Opatowa. Kierowcy podróżujący wiaduktem będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Ruch pieszy zostanie oddzielony od kołowego barierami. Od 2 lipca planowany jest montaż barier i tymczasowego oznakowania. Ruch pieszy przekierowany zostanie na wiadukt po zakończeniu prac nad zmianą organizacji ruchu.

– Kładka dla pieszych o długości około 260 metrów przy Alei 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim zyska nową nawierzchnię z kostki brukowej i izolację. Wykonane zostaną niezbędne naprawy w obrębie 20-przęsłowej konstrukcji obiektu, a elementy stalowe zostaną zabezpieczone przed korozją i pomalowane – dodaje Małgorzata Pawelec-Buras.

Kładka ma konstrukcję stalową na podporach żelbetowych. Remont planowany jest do końca października br. Koszt prac to 2,1 mln złotych. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „A-Z Bud” z Radomia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Joanna Suska: Nie chciałabym żeby na tej sali była uprawiana polityka! Czy Klub „Świt” Ćmielów stał się elementem gry politycznej?

FAKTY

Joanna Gałęzia nowym dyrektorem ds. finansowym ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim?

FAKTY

Tężnia solankowa w Ćmielowie już pod koniec września!

FAKTY

Pióra i zeszyty zamienili na karabiny, sale szkolne na pole bitwy! Jak wygląda Ostrowiec Świętokrzyski 99 lat po „Cudzie nad Wisłą”?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this