Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Już jutro podpisana zostanie umowa na przebudowę DW 754 w Ostrowcu Św.!

Już jutro (wtorek, 27 wrześni) o godz. 9.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Kielcach, a wykonawcą Mota-Engil Central Europe S.A. na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Św. wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej.

Aleja 3 Maja w Ostrowcu Św. Widok na Kolegiatę Świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Św. z Alei 3 Maja fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na tę  inwestycję mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, a także kierowcy przejeżdżający  Aleją 3 Maja, czy ulicą Mieczysława Radwana czekali od lat. Mowa o „Rozbudowie drogi wojewódzkiej 754 na odcinku od km 0+000 do 1+912 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej”. 

Już jutro (wtorek, 27 września) podpisana zostanie umowa pomiędzy Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Kielcach, a wykonawcą Mota-Engil Central Europe S.A.  na realizację tego zadania. 

Wartość umowy na roboty budowlane to prawie 137 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to prawie 87 mln zł.

Inwestycja obejmie swym zakresem kompleksową przebudowę odcinka od mostu na Alei 3 Maja, do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II wraz z budową nowego mostu przez rzekę Kamienną, z nowymi funkcjonalnymi skrzyżowaniami z drogami powiatowymi i gminnymi. W ramach inwestycji mają powstać także nowe parkingi, sygnalizacja świetlna, ścieżki rowerowe i chodniki.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this