Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Czy gmina zamiast wspierać szpital powinna zainwestować w drogi?

Już jutro (wtorek, 27 września) w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Św. odbędzie się kolejna w tym roku, nadzwyczajna sesja Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. W porządku obrad znalazły się m.in. projekt uchwały dotyczący udzielenia pomocy finansowej powiatowi ostrowieckiemu (200 000 zł na prace remontowe w szpitalu), a także zmieniający wieloletnią prognozę finansową, z którego wynika, że przesunięto planowane nakłady w kwocie 45 000 zł na „budowę, rozbudowę sieci ulic: Malinowej, Jarzębinowej i Leśnej” z roku 2022 na… rok 2025. Czy miasto, wspierając szpital powiatowy w wystarczającym stopniu wywiązuje się z własnych zadań w postaci inwestycji drogowych?

Gmach szpitala w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas jutrzejszej (27 września) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego radni decydować będą o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi ostrowieckiemu. 

– Mając na celu utrzymanie jak najwyższego standardu świadczenia usług zdrowotnych dla mieszkańców miasta i wychodząc naprzeciw potrzebom ostrowieckiego szpitala, proponuje się udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Ostrowieckiemu na dofinansowanie prac remontowych w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sytuacja finansowa tej  placówki leczniczej jest trudna i nie pozwala na udźwignięcie ciężaru wszystkich kosztów. Dlatego kierując się szeroko pojętym dobrem pacjentów proponuje się przeznaczyć kwotę 200 000 zł na dotację celową dla Powiatu Ostrowieckiego, która wykorzystana zostanie na remont Oddziału Chirurgii Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Co ciekawe w innym punkcie porządku obrad – uchwale zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na lata 2022 –  2029, znalazł się zapis, z którego wynika, że nakłady w wysokości 45 000 zł na „budowę, rozbudowę sieci ulic: Malinowej, Jarzębinowej i  Leśnej” z roku 2022 na… rok 2025.

Czy miasto, wspierając szpital powiatowy w wystarczającym stopniu wywiązuje się z własnych zadań w postaci inwestycji drogowych?

Wciąż czekamy na odpowiedzi na pytania, jakie w trybie dostępu do informacji publicznej 29 sierpnia 2022 roku przesłaliśmy do Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św. Pytaliśmy wówczas m.in. ilu doradców/osób pełniących funkcje doradcze zatrudnionych jest aktualnie w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Św.? Jaki jest zakres obowiązków ww. osób? Czym się zajmują? W jaki sposób rozliczani są z efektów swoich prac? Ile dni w tygodniu i ile godzin w tygodniu przebywają w ostrowieckim szpitalu? Jaki jest średni miesięczny koszt zatrudnienia osoby pełniącej funkcję doradczą /doradcy w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Św.? Kto pełni funkcję zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa i od kiedy? Ile dni w tygodniu, a także ile godzin tygodniowo przebywa w ostrowieckim szpitalu? Jakie jest średnie miesięczne wynagrodzenie zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa w ostrowieckim szpitalu? Prosiliśmy  także o przesłanie skanu/ kopii umowy z osobą zatrudnioną na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Wnioskowaliśmy także o przesłanie wszystkich faktur, rachunków, a także pozostałych dokumentów nieprzetworzonych, na podstawie których ostrowiecki szpital zlecił usługi promocyjne, reklamowe, medialne, redakcyjne, prasowe i informacyjne od 1 stycznia 2022 roku do 31 lipca 2022 roku.

Do tematu wrócimy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this