Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Już jutro świętować będą rolnicy z gminy Ćmielów!

Już jutro (niedziela 22 sierpnia) za plony dziękować będą rolnicy z gminy Ćmielów. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą, która odprawiona zostanie w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ćmielowie. Następnie przeniosą się na Stadion Leśny, gdzie rozpoczną się oficjalne uroczystości. Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa przypomina, że gmina Ćmielów to w połowie tereny rolnicze (ponad 50 procent ogółu powierzchni). – Dożynki to czas, gdy rolnicy dziękują za zbiory i plony, to także okazja do podziękowania im za trud pracy, którą wkładają, aby nie zabrakło nam tego chleba – mówi burmistrz Ćmielowa.

Dożynki w Ćmielowie, 19 sierpnia 2019 rok. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Choć w tym roku wiele gmin zrezygnowało z organizacji dożynek, już jutro w gminie Ćmielów rolnicy dziękować będą za plony. Wydarzenie rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą, która odprawiona zostanie o godzinie 14.00 w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ćmielowie. 

– W naszej gminie sporo jest gospodarstw rolnych. Przypomnę, że w 50 procentach to gmina rolnicza. Ciężka praca wielu rąk mieszkańców naszej gminy, owocuje tym, że codziennie na naszych stołach nie brakuje nam chleba. To wielkie dobrodziejstwo, o którym często zapominamy, a które nie zawsze było dane naszym rodakom. Wystarczy posłuchać ich relacji z czasów wojny, gdy tego powszedniego pokarmu im brakowało. Za tę możliwość spożywania płodów rolnych, chcemy już jutro podziękować naszym rolnikom, właśnie poprzez uroczystości dożynkowe – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Dożynki w gminie Ćmielów rozpoczną się od uroczystej Mszy Świętej. 24 sierpnia 2020 rok.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zapewnia, że nie zabraknie atrakcji, o które zadbała dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie wraz z pracownikami. 

– W ubiegłym roku przygotowaliśmy dożynki, mówiąc kolokwialnie, w bardzo okrojonej wersji. Przy dźwiękach orkiestry przeszliśmy w symbolicznym korowodzie na ćmielowski Rynek. W tym roku chcemy wykorzystać i korzystną dla nas sytuację epidemiczną, i przychylną pogodę, zapraszając mieszkańców do wspólnego świętowania na ćmielowski Stadion Leśny. O godzinie 14.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ćmielowie. Następnie ok. godziny  15.30 rozpocznie się  część oficjalna uroczystości dożynkowych, już na stadionie. Na pewno towarzyszyć nam będą Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy, które wezmą udział w konkursie na ćmielowską zupę. Powołana zostanie komisja konkursowa, która oceni jej smak, a na gospodynie czekać będą nagrody –  wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur i dodaje, że sama jest ciekawa jak smakuje ćmielowska zupa. 

Nie zabraknie kół gospodyń wiejskich. Dożynki w Gminie Ćmielów 2019 r.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mieszkańcy będą mogli pobawić się także przy muzyce góralskiego zespołu Zbóje, o dobre humory uczestników wydarzenia zadba „Kabaret Na Żarty”. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy Ćmielów. 

– Ważne, abyśmy w tym szczególnym dniu byli razem i zabrali ze sobą dobre humory  – podsumowuje Joanna Suska.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this