Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Już jutro w kolegiacie Świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Św. zagra Samuele Mammano!

Żeby posłuchać Samuele Mammano, włoskiego trębacza jazzowego, wcale nie trzeba jechać do Włoch. Już jutro (niedziela, 23 października) muzyk wraz z zespołem zagra w Kolegiacie Świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Św. Na koncert serdecznie zaprasza proboszcz parafii, ksiądz dziekan Jan Sarwa. – Myślę, że to miły sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia. Muzyka łagodzi obyczaje, uspokaja, a także może dodać energii na nadchodzący tydzień pracy – mówi proboszcz.

Samuele Mammano, muzyk jazzowy wystąpi w Kolegiacie Świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Św. Źródło: FB Samuele Mammano

Samuele Mammano od 2016 roku jest stałym członkiem międzynarodowej orkiestry OSCNC pod batutą maestro Thomas-a Hanus, jako druga trąbka. Wspólnie zagrali w najbardziej prestiżowych teatrach na świecie, w tym w Tokio, w Rzymie, Watykanie, czy Izraelu. Włoski trębacz jazzowy i wokalista występuje z zespołem  „Samuele Mammano Group” – pięcioosobowym składem złożonym z muzyków pochodzących z Sycylii. W swojej karierze występował w wielu krajach świata, w tym w Japonii, Argentynie, Stanach Zjednoczonych. 

 Muzyka wraz z towarzyszącym mu zespołem już jutro (niedziela, 23 października) będzie można posłuchać w Kolegiacie Świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Św. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.30. 

Źródło: FB Samuele Mammano

– Koncert to okazja do upamiętnienia 200-urodzin Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, który na świat przyszedł 1 listopada 1822 roku. Muzyk trafi do nas dzięki pani Edycie Bobryk, zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury imienia Józefa Piłsudskiego w Kielcach, a także dyrygentce Chóru przy parafii Garnizonowej w Kielcach. Mam nadzieję, że będzie to prawdziwa uczta duchowa nie tylko dla naszych parafian, ale również dla mieszkańców naszego miasta, czy powiatu. Muzyka potrafi motywować. Mam nadzieję, że tak rozpoczęty nowy tydzień, będzie jeszcze bardziej owocny – podsumowuje Jan Sarwa, proboszcz parafii Świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Św.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this