Znajdź nas na

SPORT

Już w najbliższą sobotę ulicami Ostrowca Św. przejedzie 34 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków!

W sobotę, 1 lipca o godzinie 10.30 z bazy Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Jana Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartuje 5 i zarazem ostatni etap 34 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i „Olimpijczyków”. Do wspólnego kibicowania zachęca Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Św.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków 2021 rok fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak przeczytać można na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim sportowe wydarzenie rozpocznie już o godzinie 9.20 – dekoracją najlepszej ekipy w klasyfikacji drużynowej oraz prezentacją liderów wszystkich klasyfikacji.

– Zapraszamy mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu i kibicowaniu zawodnikom. Będziemy mogli zobaczyć jak tego typu zawody  są organizowane, poznać zawodników, zrobić sobie wspólne zdjęcia, skorzystać z infrastruktury rekreacyjnej, która towarzyszyć będzie imprezie. Odbędzie się również mini wyścig dla dzieci i młodzieży – mówił podczas dzisiejszej (środa, 28 czerwca) konferencji prasowej Artur Łakomiec,  wiceprezydent  Ostrowca Św.

1 lipca kolarze wystartują na ulicy Jana Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Etap liczy
175,2 km. Start honorowy nastąpi o godz. 10.30, a po ponad czterokilometrowej pętli – ostry o godz. 10.40.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Po niespełna 20 km zawodnicy dotrą do Ćmielowa rozegrać lotny finisz, a 10 km dalej kolejny
sprint w Ożarowie. Następnie przez Zawichost i Dwikozy przejadą do Sandomierza powalczyć na szczycie Rynku o jedyną w tym roku na trasie premię górską. W drodze na metę aktywni zbiorą punkty na ostatnim lotnym finiszu w Słomianej (149,9 km – powiat stalowowolski). Po przejechaniu dwóch rund w Stalowej Woli na mecie na alei Jana Pawła II spodziewani są tuż po godzinie 14.30. Po zakończeniu każdego etapu zostaną przeprowadzone ceremonie wręczenia nagród najlepszym zawodnikom, a w Stalowej Woli także
uroczyste zamknięcie 34. edycji wyścigu.

Organizator wyścigu przewidział zorganizowanie sportowych zmagań dla najmłodszych w ramach mini wyścigu Solidarności także w Ostrowcu Św. Zapisy do mini wyścigu potrwają godzinę, pomiędzy 9.30, a 10.30, a sam mini wyścig wystartuje tuż po ostrym starcie kolarzy.

Na terenie miasteczka kolarskiego przewidziane są również atrakcje dla dzieci – liczne konkursy z nagrodami, malowanie kolorowanek, balony. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Uwaga kierowcy! Wystąpią krótkie wyłączenia z ruchu niektórych ulic. Trasa będzie przebiegać wzdłuż ul. Jana Samsonowicza, Krzemiennej, Siennieńskiej, Al. Jana Pawła II, Ludwika Waryńskiego, Stefana Żeromskiego, Onufrego Zagłoby i Sandomierskiej. 

Na 10-15 min. przed przejazdem kolumny wyścigu, czyli ok 10.30 będzie zatrzymany ruch na poszczególnych odcinkach trasy. Na około 3-5 min. przed czołówką wyścigu będzie jechał tzw. „pilot filtrujący wyścigu”. Będzie to oznakowany pojazd policyjny z włączonym sygnalizatorem świetlnym. Zatrzymany będzie wtedy ruch na trasie przejazdu, aż do momentu przejazdu samochodu z napisem „koniec wyścigu”.

*******************************************************************************************************

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to przedsięwzięcie o randze międzynarodowej, rozgrywane od ponad ćwierćwiecza, które jest jedną z ważniejszych imprez kolarskich w kraju. Wyścig organizowany z sukcesami od dziesięcioleci, wyznacza najwyższe standardy zarówno organizacyjne, jak i sportowe, doskonale wpisuje się w kalendarz imprez kolarskich w kraju jako jedyny z tak wysoką rangą. Impreza gwarantuje szerokie zainteresowanie zarówno wśród sportowców stwarzając niepowtarzalną okazję na rywalizację na światowym poziomie, jak kibiców coraz bardziej zainteresowanych sportem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this