Znajdź nas na

SPORT

Młodzież z ostrowieckiego Klubu „Impuls” chce reprezentować kraj na Mistrzostwach Europy! Zbierają na wyjazd do Francji!

Powiat ostrowiecki „bogaty” jest w utalentowaną młodzież. Wiktoria, Dawid i Wiktor, to uczniowie ostrowieckich szkół średnich, którzy odnoszą olbrzymie sukcesy sportowe. Swój potencjał pokazywali podczas Mistrzostw i Pucharów Polski, gdzie zajmowali miejsca na podium. Nie dziwi zatem ich kwalifikacja do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym Merignac-Bordeux we Francji. Jedynym problemem jest dla nich koszt podróży. Teraz każdy może „dołożyć się” do ich sukcesu.

Mateusz Czyżewski, właściciel siłowni w Ostrowcu Św., prezes Zarządu Klubu Sportowego „Impuls” w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także trener. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info fot

– Nasz Klub otrzymał niesamowitą szansę godnego reprezentowania naszej gminy, a także kraju na  Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, które odbędą się w Bordeaux we Francji. Troje naszych zawodników z Klubu Sportowego „Impuls” zamierza startować  w zawodach. Jest to młodzież ostrowieckich szkół średnich: Dawid Zybura, który uczęszcza do Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. (były THM), Wiktor Wołoszyn, uczeń Liceum Ogólnokształcące Nr. I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Św. i Wiktoria Bochniak, która również uczy się w Zespole Szkół nr 3. To oni na swoich barkach dźwigać będą brzemię tych zawodów – wyjaśnia Mateusz Czyżewski, trener, właściciel siłowni w Ostrowcu Św., a także prezes Zarządu Klubu Sportowego „Impuls” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dawid Zybura
Źródło: archiwum prywatne Mateusz Czyżewski

Przyznaje, że pewnego czerwcowego dnia, przeglądając jak co rano maila klubowego, natrafił na wiadomość od Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego zatytułowanego: „kwalifikacja do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym Merignac-Bordeux” we Francji. Związek poinformował,  że trójka zawodników i zawodniczka Klubu Sportowego „Impuls”  Ostrowiec Świętokrzyski została zakwalifikowani do Kadry Narodowej,  jako reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy.

– To są nasi stali klubowicze. Od dobrych kilku lat codziennie odwiedzają mury naszej siłowni, żeby realizować swoje marzenia i podążać ze swoją pasją. Wolny czas wykorzystują na treningi, a Wiktoria dodatkowo zaangażowana jest w sprawy społeczne. Od roku należą do Klubu „Impuls”,  co uprawnia ich i co nagminnie wykorzystujemy, do udziału w zawodach krajowych. Zajmują wysokie miejsca i to sprawiło, że mogą reprezentować nasz kraj – wyjaśnia Mateusz Czyżewski.

Wiktoria Bochniak
Źródło: archiwum prywatne Mateusz Czyżewski

Dodaje, że ich radość nie trwała jednak zbyt długi. Pojawił się bowiem problem finansowy związany z  kosztami wyjazdu na Mistrzostwa Europy. Na barkach młodych ludzi, ich rodziców, a także Klubu Sportowego „Impuls” spoczywa obowiązek zorganizowania wyjazdu. Koszty opiewają na 15 000 zł (składają się na nie: przelot, zakwaterowanie, wyżywienie, opłaty administracyjne, a także opłaty wpisowe).

– Postanowiliśmy nagłośnić sprawę. Zgłaszamy się do osób dobrej woli, samorządu miasta i gminy Ostrowiec Świętokrzyski, firm, przedsiębiorców, stowarzyszeń, fundacji. Liczymy na wsparcie, na pomoc w realizacji celu tych młodych ludzi, spełnienie ich marzeń. Obserwując wstępne listy startowe, a także wiedząc jak ambitni i uparci są to zawodnicy,  wiem, że mają bardzo duże szanse na zajęcie medalowych miejsc, „premiowanych tych lepszym kruszcem”. To także niebywała szansa na promocję naszego pięknego regionu i aktywności fizycznej wśród młodzieży – dodaje Mateusz Czyżewski.  

Wiktor Wołoszyn
Źródło: archiwum prywatne Mateusz Czyżewski

Aby spełnić marzenie młodych mieszkańców naszego powiatu wystarczy wesprzeć ich dowolną kwotą poprzez zbiórkę utworzoną na portalu zrzutka pod adresem: https://zrzutka.pl/kdwauh?fbclid=IwAR0vL9UiextmXxg7UI5GiQ3Nf0EEW5HSLgnWXQ88uUNc2qt5cD7sW1r8kvg

Pomóc można również poprzez bazarek, na którym irmy oferują swoje usługi, a mieszkańcy określone produkty, dostępny pod adresem:

https://www.facebook.com/groups/980519859835742/

– Cały dochód przekazany będzie na zawodników. W niedzielę (23 lipca) odbędą się zawody wędkarskie na terenie Częstocic. Dochód z zapisów  przekazany będzie na wyjazd dla naszych zawodników. To piękne, że każdy na ile może wspomaga tych młodych ludzi. Na pewno nie zapomnimy o naszych darczyńcach i się im odwdzięczymy. Myślę, że jeśli uda się nam zebrać środki na ten wyjazd, to będzie to ogólny sukces nas wszystkich – mieszkańców powiatu ostrowieckiego, ostrowczan, lokalnej społeczności. Warto pomóc tej utalentowanej trójce, aby dać im nadzieję, motywację i wsparcie psychiczne, żeby na starcie życia sportowego i prywatnego wiedzieli, że mogą liczyć na drugiego człowieka, aby mogli  zdobyć bagaż doświadczeń i aby czuli, że nawet w najmniejszej miejscowości można spełniać marzenia, a swoją przyszłość warto związać z Ostrowcem Świętokrzyskim – podsumowuje Mateusz Czyżewski. 

Na terenie Impuls Czyżewscy Domu Treningu, który mieści się na Osiedlu Stawki 33 w Ostrowcu Św. znajduje się puszka, do której również zbierane są środki na wyjazd ostrowieckiej reprezentacji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this