Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Katarzyna Gąsior sołtysem roku w gminie Bałtów!

Choć jest sołtysem jednego z najmniejszych sołectw w gminie Bałtów, do swoich obowiązków przykłada się z wielka starannością i zaangażowaniem, a mieszkańcy zawsze mogą liczyć na jej pomoc. Katarzyna Gąsior, bo o nie mowa decyzja radnych Rady Gminy Bałtów, a także wójta Huberta Żądło została Sołtysem Roku. Nagrodę odebrała podczas XXVI Zjazdu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej 2022. – Najbardziej cenię sobie rozmowy i spotkania z ludźmi. Bez tego moja „praca” nie miałaby sensu – mówi Katarzyna Gąsior.

Katarzyna Gąsior, sołtys Michałowa fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– W naszej gminie cyklicznie wybieramy sołtysa roku. Decyzja zapada po burzliwej dyskusji, choć muszę przyznać, że w naszej gminie mamy samych pracowitych sołtysów. Wraz z Henrykiem Cichockim, przewodniczącym rady, przyjęliśmy takie założenie, że wybierać osobę, która już od wielu lat pełni swoja funkcję i jeszcze nie była sołtysem roku – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Tak jest w przypadku Katarzyny Gąsior, która sołtysem Michałowa jest już trzecią kadencję.  

– Uważamy, że najlepszym wskaźnikiem tego, czy ktoś jest dobrym sołtysem jest to, że jest wybierany na następną kadencję. To opinia jego mieszkańców – wyborców. To cieszy, że mamy takiego sołtysa w Michałowie, który zawsze chętnie służy pomocą mieszkańcom, angażuje się w sprawy swojego sołectwa, a także reprezentuje swoich mieszkańców – wyjaśnia wójt.

Katarzyna Gąsior przyznaje, że nagrody się nie spodziewała, a „sołtysowanie” nie jest dla niej obowiązkiem tylko przyjemnością.  

Katarzyna Gąsior, sołtys Michałowa i Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów przy symbolicznym pomniku sołtysa w Wąchocku fot. Urząd Gminy w Bałtowie

– Sołtysem jestem od dwóch kadencji, wcześniej byłam przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Michałowie, przez jedną kadencję sprawowałam też za męża funkcję sołtysa, gdy ten został radnym. Takie wyróżnienie bardzo cieszy. Bardzo dziękuję zarówno wójtowi i radzie gminy, za to, że mnie wyróżniono – mówi Katarzyna Gąsior i dodaje, że oprócz tytułu sołtysa roku, otrzymała również przydatną w kuchni każdej gospodyni – nagrodę rzeczową – wielofunkcyjny blender. 

Podkreśla, że bycie sołtysem sprawia jej olbrzymią przyjemność, ceni sobie bowiem kontakt z mieszkańcami.

– Jest wielu mieszkańców, którzy uważają mnie za osobę sympatyczną, stającą w ich obronie, życzliwą i uczciwą. To też motywuje do dalszego działania, zwłaszcza, że nie jestem sołtysem tylko jednej kadencji, a już kolejnej. Myślę, że oznacza to, że w oczach mieszkańców sprawdziłam się na tym stanowisku. Wszystkie trudne sytuacje, bo te też się zdarzają,  staram się rozwiązywać bez kłótni, poprzez rozmowę i to się sprawdza – tłumaczy Katarzyna Gąsior. 

Katarzyna Gąsior, sołtys Michałowa odbiera statuetkę sołtysa roku gminy Bałtów
fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Przyznaje, że praca sołtysa to nie tylko zbieranie podatków, czy opłat, ale przede wszystkim  tworzenie dobrego otoczenia, organizacja imprez, akcji  i wydarzeń kulturalnych. 

– Najbardziej podobają mi się jednak rozmowy i spotkania z ludźmi. Bez tego moja „praca” nie miałaby sensu – podsumowuje. 

Katarzyna Gąsior nagrodę i tytuł odebrała podczas tegorocznego XXVI Zjazdu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej 2022.

Od lewej: Katarzyna Gąsior, sołtys Michałowa, Wojewoda Świętokrzyski – Zbigniew Koniusz i Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this