Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Każą „dmuchać w balonik”! Policyjna akcja już jutro!

Już jutro (w poniedziałek) pomiędzy godziną 5.00, a 8.00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzą na drogach naszego powiatu działania pn. „Trzeźwy poranek”. Pijani kierowcy, to niestety wciąż jeden z najpoważniejszych problemów na naszych drogach.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Akcja ma na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Mundurowi przypominają, że celem akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu, który bardzo często jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Policjanci dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, będą prowadzić wzmożone działania kontrolne.

Apelujemy do kierujących o trzeźwą jazdę. Pamiętajmy, nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Kary dla kierowców prowadzących samochód na podwójnym gazie wymienione są m.in. w art. 178a § 1 Kodeksu Karnego:

„Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Stan nietrzeźwości zachodzi, gdy stężenie alkoholu we krwi przekracza pół promila (0,2-0,5 to wykroczenie)”.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this