Znajdź nas na

FAKTY

Kielce: Cztery oferty w przetargu na budowę bloku operacyjnego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym!

Cztery oferty wpłynęły w przetargu na budowę nowego bloku operacyjnego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Rozstrzygnięcie postępowania planowane jest pod koniec marca.

Foto: FB Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach

Przetarg na budowę nowego bloku przy szpitalu wojewódzkim w Kielcach ogłoszono w grudniu ub. r. Udział w postępowaniu wzięły cztery podmioty. Najtańsza oferta opiewa na 105 mln zł, a najdroższa na ponad 140 mln zł. Wszystkie firmy zadeklarowały wykonanie prac w ciągu 19 miesięcy od podpisania umowy.

„Obecnie złożone oferty są analizowane. Przetarg będziemy chcieli rozstrzygnąć pod koniec marca” – powiedział w piątek PAP wicemarszałek województw świętokrzyskiego Mark Bogusławski, odpowiedzialny w urzędzie marszałkowskim za sprawy związane z ochroną zdrowia.

Samorząd województwa na realizację prac zabezpieczył ponad 142 mln zł, 65 mln stanowi dofinansowanie z programu Polski Ład.

W nowym bloku operacyjnym przewidziano powstanie dziewięciu sal operacyjnych i zespołu specjalistycznych pomieszczeń, czyli: pracowni RTG, USG, tomografu komputerowego i rezonansu magnetycznego. Powstać mają również sale chorych i gabinety zabiegowe. Na dachu bloku operacyjnego powstanie lądowisko dla helikopterów. O realizację inwestycji zabiegali m.in. chirurdzy z kieleckiego szpitala. Wskazywali, że budowa nowego bloku wpłynie na wzrost bezpieczeństwa pacjentów oraz poprawi komfort pracy personelu, ponieważ obecnie sale operacyjne rozmieszczone są w różnych częściach lecznicy. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this