Znajdź nas na

FAKTY

Kielce: Do ponad 50 instytucji i lokali w mieście można już wejść ze swoim zwierzakiem!

W stolicy regionu świętokrzyskiego przybywa miejsc przyjaznym zwierzętom. Do sieci stworzonej przez kielecki urząd miasta przyłączyło się już ponad 50 instytucji, lokali i firm.

Grafika: idea.kielce.eu

Interaktywną mapę „Miejsc przyjaznych zwierzakom” można znaleźć na portalu Idea Kielce. Znakiem rozpoznawczym tych miejsc są naklejki przygotowane przez kielecki ratusz. „Zachęcamy kolejne podmioty zainteresowane dołączeniem do sieci +otwartych na zwierzaki+” – powiedziała Agata Wojda, wiceprezydent Kielc.

Właściciele instytucji, lokali i firm zainteresowani dołączeniem do sieci powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na portalu Idea Kielce lub zgłosić się do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce na adres: alicja.kocielinska@um.kielce.pl podając: nazwę lokalu/instytucji, adres i rodzaj prowadzonej działalności.

Każdy zgłoszony obiekt może otrzymać specjalną naklejkę „Miejsce przyjazne zwierzakom” lub projekt do samodzielnego wydruku.

21 marca tego roku Rada Miasta w Kielcach zgodziła się na wprowadzenie zmian w „Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Kielce”. Znalazł się w nim zapis domniemanej zgody na wprowadzanie zwierząt domowych do np. instytucji publicznych czy placówek oświatowych. Oczywiście swobodę do wprowadzania ograniczeń w tej kwestii mają zarządcy lub właściciele nieruchomości.

„To wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którym zwierzaki towarzyszą w różnych codziennych sytuacjach” – podkreśliła Wojda. Dodała, że właściciele zwierzaków nie są oczywiście zwolnieni z obowiązku odpowiedniego ich zabezpieczenia w trosce o bezpieczeństwo innych.(PAP)

maj/ jann/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this