Znajdź nas na

FAKTY

Kielce: Kolejne utrudnienia w związku z remontami ulic w śródmieściu!

Kolejne utrudnienia czekają na kierowców w Kielcach w związku z remontem ulic w śródmieściu. Po zakończeniu pracy przy al. IX Wieków Kielc rozpocznie się przebudowa ulic Nowy Świat i Kaczmarka.

Zdjęcie Ilustracyjne. Fot. Jarosław Siłakiewicz www.kielce.eu

Jak przekazał rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło, na ulicy Nowy Świat od łącznika nad jezdnią przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim do skrzyżowania z ul. Pocieszka obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy oraz zakaz zatrzymywania pojazdów.

Na ulicy Przecznica zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy oraz zakaz zatrzymywania pojazdów po obu stronach ulicy. Zmiany zostaną wprowadzone w poniedziałek wieczorem i będą obowiązywać do odwołania.

W ramach robót przewidziano przebudowę fragmentów kanalizacji deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni, od łącznika nad ulicą do skrzyżowania z ul. Pocieszka.

Modernizacja ulicy Nowy Świat jest częścią dużej inwestycji drogowej polegającej na modernizacji 13 ulic w śródmieściu Kielc. Inwestycja zakłada przebudowę ulic: Paderewskiego, Solnej, Kaczmarka, Żeromskiego, Głowackiego, Śniadeckich, Seminaryjskiej, Nowy Świat, Silnicznej, Panoramicznej, Złotej, Równej i Al. IX Wieków Kielc, tworzących istotny układ komunikacyjny w śródmieściu Kielc.

Obecnie prowadzone są prace na ulicy Złotej oraz Śniadeckich. Z kolei od 13 listopada rozpoczną się prace przy ulicy Kaczmarka.

Wykonawca zakończył już przebudowę jezdni alei IX Wieków Kielc na odcinku od skrzyżowania z ul. Warszawską do skrzyżowania z Bodzentyńską i Kościuszki. Ułożone zostały nowe krawężniki, warstwy bitumiczne, wyregulowane studnie. Wykonawca będzie prowadził jeszcze prace związane z budową chodnika oraz drogą dla rowerów po północnej stronie alei IX Wieków Kielc. Wykonanie tych prac zaplanowano do końca roku jeśli będą sprzyjać warunki atmosferyczne.

Na realizacje inwestycji miasto pozyskało prawie 62 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość inwestycji to ponad 70,5 mln zł. (PAP)

autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this