Znajdź nas na

FAKTY

Kielce: W rezerwacie „Wietrznia” mężczyzna spadł z półki skalnej!

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w rezerwacie Wietrznia w Kielcach. Ze skalnej półki spadł około 45-letni mężczyzna. We wtorek (2 lipca) rano jego nawoływania o pomoc usłyszał przechodzień i powiadomił służby ratunkowe.

Rezerwat „Wietrznia” Źródło: kielce.eu
Rezerwat „Wietrznia” Źródło: kielce.eu

Służby otrzymały zgłoszenie o wypadku po godzinie 9.30. Na miejsce przybyła specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego, która podjęła akcję ewakuacyjną przy użyciu technik linowych – poinformował oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach st. kpt. Marcin Bajur.

Mężczyzna był przytomny, ale wychłodzony i z licznymi urazami. Został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Jest pod opieką medyczną, a jego stan zdrowia monitorują lekarze.

W akcji ratunkowej uczestniczyły trzy zastępy strażackie. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Wietrznia to rezerwat przyrody nieożywionej i popularne miejsce spacerowe w Kielcach. Jego obszar obejmuje połączone ze sobą trzy dawne kamieniołomy z kilkupoziomowymi, kilkudziesięciometrowymi wyrobiskami. (PAP)

wdz/ joz/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

XXX Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego XXX Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego

Jubileuszowy XXX Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego i XXVI Krajowy Turniej Sołtysów “Sołtys-Wąchock 2025”

FAKTY

Gmina Ożarów hucznie powita lato! Dwa dni pełne muzyki i rozrywki już w ten weekend

GMINA OŻARÓW

Radna przeprosiła sołtys za pomówienie. Niecodzienna sytuacja  podczas sesji absolutoryjnej w Kunowie!

FAKTY

Kto otrzyma stypendia Starosty Ostrowieckiego?

FAKTY

Reklama


Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this