Znajdź nas na

KULTURA

Kielczanin Kamil Pacholec w kolejnym etapie Konkursu Chopinowskiego!

XVIII Konkurs Chopinowski jest już na półmetku. Do III, przedostatniego etapu zakwalifikowało się 23 uczestników z 11 krajów. Wśród nich jest 23-letni kielczanin Kamil Pacholec.

Fot. Kadry z transmisji występu Kamila Pacholca podczas II etapu XVIII Konkursu Chopinowskiego – chopin2020.pl

W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach pod opieką Małgorzaty Kowalskiej. W 2017 roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie profesora Wojciecha Świtały. Od 2019 roku jest studentem klasy fortepianu prof. Ewy Pobłockiej w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

https://chopin2020.pl/pl/multimedia/competition-transmission/191/9-pa%C5%BAdziernika-g.-10

Utalentowany muzyk

W wieku jedenastu lat wykonał swój pierwszy koncert z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. W 2018 roku zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno. Tego samego roku został laureatem głównej nagrody Piano Academy Eppan „The Arturo Benedetti Michelangeli Prize” (Włochy) oraz półfinalistą I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na instrumentach historycznych. Koncertował w Polsce, Francji, Włoszech, Ukrainie, USA oraz Japonii.
Wielokrotnie nagradzany, między innymi przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego, który uhonorował utalentowanego muzyka „Talentami Świętokrzyskimi” w 2012, 2014, 2016, 2018 oraz 2020 roku. Od 2016 roku jest objęty opieką Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w ramach programu „Młode Talenty”. Więcej na temat jego osiągnięć można przeczytać na stronie kamilpacholec.com

Konkurs

Podczas trwającego od 9 do 12 października II etapu jury wysłuchało 45 pianistów. Decyzją jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń do III, przedostatniego etapu XVIII Konkursu Chopinowskiego zakwalifikowało się 23 uczestników reprezentujących 11 krajów, m.in. 6 z Polski, 5 z Japonii, 3 z Włoch, 2 z Kanady, Rosji, Korei Południowej.
III etap potrwa od 14 do 16 października. Pianiści zagrają ok. 50-minutowy recital, podczas którego wykonają m.in. jedną z dwóch sonat (op. 35 lub op. 58, o ile nie wykonali ich we wcześniejszej rundzie Konkursu) lub pełny cykl Preludiów op. 28 oraz wybrany cykl mazurków.

Wszystkie występy można oglądać na żywo w jakości 4K online w aplikacji mobilnej Chopin Competition (iOS, Android), na stronie Chopin2020.pl (zakładka Multimedia), kanale Chopin Institute na YouTube, w aplikacji Smart TV na telewizory marki Samsung, w telewizji na kanale TVP Kultura oraz słuchać w Programie 2 Polskiego Radia oraz w Radiu Chopin.

W III etapie wystąpią:

1. Pan Piotr Alexewicz, Polska
2. Pani Leonora Armellini, Włochy
3. Pan J J Jun Li Bui, Kanada
4. Pani Michelle Candotti, Włochy
5. Pani Yasuko Furumi, Japonia
6. Pan Alexander Gadjiev, Włochy/Słowenia
7. Pani Avery Gagliano, Stany Zjednoczone
8. Pan Martin Garcia Garcia, Hiszpania
9. Pani Eva Gevorgyan, Rosja/Armenia
10. Pan Nikolay Khozyainov, Rosja
11. Pani Su Yeon Kim, Korea Południowa
12. Pani Aimi Kobayashi, Japonia
13. Pan Mateusz Krzyżowski, Polska
14. Pan Jakub Kuszlik, Polska
15. Pan Hyuk Lee, Korea Południowa
16. Pan Bruce (Xiaoyu) Liu, Kanada
17. Pan Szymon Nehring, Polska
18. Pan Kamil Pacholec, Polska
19. Pan Hao Rao, Chiny
20. Pani Miyu Shindo, Japonia
21. Pan Kyohei Sorita, Japonia
22. Pan Hayato Sumino, Japonia
23. Pan Andrzej Wierciński, Polska

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this