Znajdź nas na

FAKTY

Kierowcy, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Boksycce grozi do 12 lat!

Wracamy do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę (28 maja) na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Boksycka. Śmierć poniosło wówczas 5 osób. – Ustalono, że kierowca Mercedesa prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. Trwa przeprowadzanie sekcji zwłok – poinformowała na swojej oficjalnej stronie Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Źródło: FB KP PSP w Ostrowcu Św.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo przeciwko 37-letniemu Piotrowi M. podejrzanemu o spowodowanie w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. 

Do zdarzenia doszło 28 maja około g. 5.30 na Drodze Krajowej nr 9 w miejscowości Boksycka w powiecie ostrowieckim. 37-latek kierujący pojazdem marki Mercedes, zjechał na pas jezdni przeznaczony do ruchu w przeciwnym kierunku i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem osobowym marki Fiat, którym podróżowało 6 osób. W następstwie zderzenia śmierć ponieśli kierowca Fiata i czworo pasażerów tego auta, a jeden z pasażerów Fiata i kierowca Mercedesa z obrażeniami trafili do szpitali.

Pod nadzorem prokuratora wykonano oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego. Przesłuchano też pierwszych świadków. Ustalono, że kierowca Mercedesa prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków. 

Trwa przeprowadzanie sekcji zwłok ofiar wypadku. 

29 maja prokurator przedstawił Piotrowi M. zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr M. nie ustosunkował się do zarzutu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Tego samego dnia prokurator złożył do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św. wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. 

W dalszym toku śledztwa kompletowany będzie materiał dowodowy, przede wszystkim pozyskane zostaną ostateczne wyniki badań krwi pobranej od podejrzanego na zawartość alkoholu i narkotyków, a także opinia biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych w celu ustalenia szczegółowego przebiegu zdarzenia.

Czyn zarzucany podejrzanemu jest zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności.

1 Comment

1 Comment

  1. Ostrowiec

    31 maja, 2023 at 06:35

    I to jest właśnie polskie prawo….żenada… koleżko powinieneś dostać 234 lat więzienia, z możliwością ubiegania się o wcześniejsze wyjście po 123 latach, wtedy może do Twojego pustego łba trafiłoby co zrobiłeś

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this