Znajdź nas na

GMINA KUNÓW

Kinga Zawodnik odwiedziła uczniów kunowskiej szkoły! Przyjechała z ważnym przesłaniem!

Kinga Zawodnik, influencerka, uczestniczka programu „Dieta czy cud” odwiedziła uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie. Mówiła o hejcie, a także krzywdzie jaką wyrządzają hejterzy. – Doświadczyłam wszystkich rodzajów hejtu. Była to przemoc psychiczna, fizyczna, poniżanie, odrzucenie ze względu na moją wagę. Wszystko co złe mnie spotkało. Z hejtem można sobie jednak poradzić. Dużo zawdzięczam moim rodzicom, bo zawsze miałam w nich wsparcie. Pomagali mi też nauczyciele. Mój przykład pokazuje, że pomimo iż często mamy całe życie „pod górkę”, możemy spełniać swoje marzenia – wyjaśnia Kinga Zawodnik.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Hejt – obrażanie, ośmieszanie czy poniżanie innych to jedna z form cyberprzemocy. Hejter, któremu wydaje się, że jest anonimowy w sieci  nie widzi krzywdy, którą wyrządza. Poniżanie, wyśmiewanie, obrażanie, może prowadzić do problemów psychicznych, depresji, a często niestety także samobójstwa. Ważnym jest, aby wiedzieć w jaki sposób możemy radzić sobie z tą formą przemocy. O tym w jaki sposób reagować na hejt, a także o swoich doświadczeniach z negatywnymi, wulgarnymi, a tym samym krzywdzącymi komentarzami w sieci  opowiadała Kinga Zawodnik, uczestniczka programu „Dieta czy cud”, a także influencerka. 

– Jakiś czas temu poznałam pana burmistrza Lecha Łodeja.  Od słowa do słowa opowiedziałam o swoich projektach, które realizuję i prowadzę. Panu burmistrzowi bardzo spodobał się ten pomysł. Prawda jest taka, że temat hejtu, odrzucenia, wyzywania, braku szacunku do drugiego człowieka jest niestety na porządku dziennym. Swoim doświadczeniem, życiem  chciałabym zrobić bardzo dużo, aby przed tym ostrzec, aby starać się temu zapobiec. Staram się uświadomić młodzież, że  hejt, obrażanie, wyzwiska, to jest coś złego – tłumaczy Kinga Zawodnik.

Kinga Zawodnik
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje, że sama bardzo wiele złego doświadczyła. O swoich doświadczeniach opowiada młodzieży, przedstawiając sytuację jakich sama doświadczyła.

– Podczas swoich występów pokazuje również takie scenki, które otwierają oczy młodzieży. Myślę, że po takich spotkaniach jesteśmy wszyscy bogatsi o nowe doświadczenia. Dlatego cieszę się, że mogę być tutaj razem z uczniami kunowskiej szkoły. Wiem, że uczniowie przygotowali niespodziankę. Fajnie, że coś takiego się dzieje, że panie dyrektor są otwarte na tego typu wydarzenia. Mam nadzieje, że będzie ich więcej w całej Polsce – podkreśla Kinga Zawodnik.

Tłumaczy, że w czasie spotkań reakcja uczniów jest różna. Część młodych ludzi po prostu wstydzi się mówić o swoich problemach, inni nie wiedzą jak o tym rozmawiać.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Na koniec swoich spotkań mówię zawsze uczniom, że jestem tu dla nich. Jeśli chcecie ze mną porozmawiać, przytulić się, „przybić piątkę”, jestem dla was. Wtedy ustawiają się kolejki. Dzieci płaczą i opowiadają swoje sytuacje. Inni zwierzają się w moich social mediach, piszą, że dziękują za to spotkanie. To bardzo motywujące, a także potwierdzenie, że to co robię ma sens – podkreśla. 

Dorota Opara, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie tłumaczy, że temat hejtu jest wszechobecny. 

– W naszej szkole jesteśmy bardzo wrażliwi na temat przemocy i  cyberprzemocy. Mamy grono specjalistów: psychologów, pedagogów, wychowawców, którzy, często uwrażliwiają uczniów na ten temat. Wierzę, że także dzisiejsze zajęcia pomogą młodym ludziom spojrzeć na temat hejtu z innej perspektywy, że dzięki postawie Pani Kingi zrozumieją, że z hejtem można wygrać – podsumowuje Dorota Opara. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this