Znajdź nas na

GMINA KUNÓW

Przedszkolaki z Kunowa najlepsze w powiecie!

Maluchy z Publicznego Przedszkola w Kunowie okazały się najlepsze w powiecie ostrowieckim podczas Olimpiady Przedszkolaka. Teraz reprezentować będą powiat, a także gminę Kunów podczas zmagań na szczeblu wojewódzkim. – Najważniejsze są dla mnie zadowolenie i uśmiech dzieci. Cieszę się, że uczą się uczciwej rywalizacji, że mogą realizować swoje sportowe pasje, a przy okazji osiągać tak dobre wyniki – mówi Małgorzata Krajewska, dyrektor Publicznego Przedszkola w Kunowie.

Etap gminny Olimpiady Przedszkolaka, jak również etap powiatowy wygrały dzieci z Publicznego Przedszkola w Kunowie fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Olimpiada Przedszkolaka podzielona jest na trzy etapy: gminny, powiatowy i wojewódzki. Pierwszy z etapów odbył się 19 października i zorganizowany został w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku.  Do zmagań drużynowych przystąpiły cztery placówki z terenu gminy: Publiczne Przedszkole  w Kunowie, Oddziały Przedszkolne z Publicznych Szkół Podstawowych z Nietuliska Dużego, Wymysłowa i Janika. 

Mali sportowcy rywalizowali w czterech dyscyplinach: biegu sztafetowym, rzucie woreczkiem do celu, skoku obunóż w dal oraz biegu z przeszkodami.

– Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji starszaki z grup Motylki i Wiewiórki Maluchy zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do etapu powiatowego – wyjaśnia Małgorzata Krajewska, dyrektor Publicznego Przedszkola w Kunowie. 

Drugi, powiatowy etap rywalizacji rozstrzygnął się wczoraj (30 października) w Ostrowcu Św. 

Tu również bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja z przedszkola w Kunowie. Dzieci rywalizowały w biegu sztafetowym, biegu z przeszkodami, skoku w dal, a także rzucie woreczkiem do celu. Do zawodów przygotowywała dzieci nauczycielka –  Katarzyna Pająk. 

Reprezentacja przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Kunowie fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Muszę podkreślić, że nasze dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych, a także we wszystkich zawodach organizowanych w naszej gminie. Od małego staramy się zaszczepić  w nich zdrowe nawyki. Staramy się, aby było jak najwięcej zajęć ruchowych w naszym przedszkolu. Uczestniczymy w tygodniu ruchu, organizujemy przedszkolny turniej pod patronatem burmistrza miasta i gminy w Kunowie. Uważamy, że to bardzo istotna sprawa, tym bardziej, że uważamy, iż  już od wieku przedszkolnego należy kształtować te zdrowe nawyki i postawy – wyjaśnia Małgorzata Krajewska. Dodaje, że najważniejsze dla niej jest zadowolenie dzieci, a także ich radość z tego, że mogą uczestniczyć w tego rodzaju rywalizacji.

Etap wojewódzki odbędzie się 29 listopada. 

–  Wiem, że mamy utalentowane dzieci. Nie ukrywam, że dobrze byłoby gdybyśmy wrócili z medalami. Nic na siłę, ale jeśli pozwoli zdrowie dzieci i kondycja, chcielibyśmy wrócić z pucharem – podsumowuje Małgorzata Krajewska. 

Mali sportowcy mogli liczyć na doping swoich koleżanek i kolegów.
fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this