Znajdź nas na

SPORT

Klub sportowy będzie promował nasz region! Andrzej Bętkowski: Kielecka piłka ręczna staje się coraz bardziej popularna!

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego po raz kolejny stawia na promocję poprzez sport. Tym razem w tych działaniach partnerować będzie Klub Sportowy Vive Kielce, który w zamian za promocję naszego regionu otrzyma 400 tysięcy złotych. Umowę w tej sprawie podpisali dziś marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka oraz wiceprezes zarządu Klubu Sportowego Vive Kielce Tadeusz Dziedzic. W wydarzeniu udział wzięła także wicemarszałek Renata Janik.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Sport budzi ogromne emocje, a dzięki temu jest jednym z najlepszych nośników promocyjnych – przekonuje marszałek Andrzej Bętkowski. I jak dodaje: – Kielecka piłka ręczna staje się coraz bardziej popularna dzięki zawodnikom, trenerom, a przede wszystkim dzięki kolejnym sukcesom. Świadczy o tym frekwencja na meczach w Hali Legionów oraz wielkie zainteresowanie transmisjami w telewizji. Dotychczasowe, wspaniałe wyniki drużyny Łomża Vive pokazują, że o Kielcach, o Świętokrzyskim, mówi się nie tylko w Polsce, ale i na świecie. I to jest z pewnością znakomita promocja naszego województwa.

Umowa zakłada, że Klub Sportowy Vive Kielce w oparciu o wizerunek piłkarzy ręcznych promować będzie region świętokrzyski w zakresie turystyki i sportu. W tym celu powstanie m.in. materiał video, który emitowany będzie na bandach reklamowych podczas meczów PGNiG Superligi w Hali Legionów. Dodatkowo na parkiecie umieszczona zostanie naklejka z herbem województwa, a w hali rozstawione zostaną rollupy, windery i balon promocyjny, udostępnione przez urząd marszałkowski. Herb województwa z podpisem województwo świętokrzyskie umieszczony zostanie także na klubowej ściance reklamowej oraz w kalendarzu klubowym na 2022 rok z wizerunkiem zawodników drużyny Łomża Vive Kielce.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Działania promocyjne obejmą również organizację w Hali Legionów w Kielcach wydarzenia pn. „Dziki Mecz” z udziałem zawodników drużyny Łomża Vive Kielce oraz młodzieży grającej w piłkę ręczną, podczas którego reklamowane będzie województwo. Herb województwa pojawi się także na koszulkach meczowych juniorów Vive Kielce oraz na banerze podczas meczów w ramach rozgrywek 2 ligi oraz rozgrywek juniorskich.

Jak informuje członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka – Niemal przy każdej okazji, gdy mowa o sporcie, Zarząd Województwa zgodnie podkreśla, że w Świętokrzyskiem jest przyjazny klimat dla sportu. Posiadamy wiele obiektów, w których można oddać się swym sportowym pasjom, mamy rzeszę utalentowanych zawodników w różnych dyscyplinach, którzy są idolami naszej młodzieży. Mamy nadzieję, że poprzez współpracę ze znanym na całym świecie Klubem Sportowym Vive Kielce uda nam się zachęcić młodzież z naszego regionu do aktywnego uprawiana sportu.

Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Zawodnicy drużyny Łomża Vive Kielce wystąpią w spocie promocyjnym, w  którym zachęcać będą do odwiedzenia wybranych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. Spot opublikowany zostanie w klubowych mediach społecznościowych. Zamieszczone zostaną tu także posty z wykorzystaniem wizerunku zawodników, dotyczące ciekawych miejsc w regionie. Dodatkowo na klubowym kanale TV wyświetlane będą spoty o województwie przygotowane przez urząd marszałkowski.

Klub zobowiązuje się także do przygotowania pakietu gadżetów promocyjnych z autografami zawodników drużyny Łomża Vive Kielce, które rozdysponowane zostaną w konkursach realizowanych przez urząd marszałkowski.

Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego

– Rozgrywki piłki ręcznej od lat nieustannie cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców w całej Europie. Swoją cegiełkę w popularność tej widowiskowej dyscypliny dokłada drużyna Łomża Vive Kielce. Osiągnięcia drużyny w ostatnich latach pokazują, że kielecka piłka ręczna  stoi na światowym poziomie, a praca z zawodnikami przynosi doskonałe efekty. A poprzez rywalizację z drużynami z całej Europy – jest także doskonałą okazją do promocji naszego miasta i regionu na ogólnoświatowej arenie – podkreśla wicemarszałek Renata Janik.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Działania promocyjne realizowane będą do końca marca 2022 roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this