Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kochane pierwszaki spotkały się po raz 13!

Była świetna zabawa, mnóstwo wspaniałych atrakcji, a przede wszystkim edukacja na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Po dwóch latach przerwy spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią covid-19 w kieleckiej Hali Legionów odbyła się XIII edycja przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktycznego pn. Kochane Pierwszaki. Ponad 1600 uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z całego województwa tańczyło, śpiewało i poznawało zasady bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły i w czasie powrotu z niej. Z dziećmi bawili się m.in. wicemarszałek Renata Janik, członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka, wojewoda Zbigniew Koniusz, Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik oraz przedstawiciele Policji, wojska, i Państwowej Straży Pożarnej.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Imprezę w Hali Legionów rozpoczęły szalone zabawy taneczne prowadzone przez Katarzynę Kramarczyk, instruktora Zumba Kids i animatora czasu wolnego związane z bezpieczeństwem i zdrowiem w rytmie zumby. Rozmaite gry i zabawy przygotował także zespół muzyczny Marty Sornat z Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana  Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie.

Ale podstawowym celem przedsięwzięcia było promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w domu, szkole i na drodze i uświadomienie świeżo upieczonym pierwszoklasistom zagrożeń i skutków wypadków. Stąd podczas imprezy uczniowie, często w formie zabaw i konkursów, zapoznawali się z najważniejszymi, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.

Dzieci miały możliwość wchodzenia do wozów pożarniczych, wojskowych i policyjnych, oglądania trójnogu z manekinem w uprzęży, sprzętu jakim posługują się strażacy podczas akcji, stoiska daktyloskopijnego, pokazów motocykli, a także zapoznać się z policyjnymi psami.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dodatkową niespodziankę sprawili Pierwszakom wicemarszałek Renata Janik, członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka oraz Piotr Kisiel, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego.

– Kochane Pierwszaki! Przyjechaliśmy do Was z panem Tomaszem Jamką, ale w Zarządzie Województwa Świętokrzyskiego jest nas pięcioro, na czele z panem marszałkiem Andrzejem Bętkowskim. Przywieźliśmy dziś dla Was, w tym szczególnym czasie, w którym rozpoczynacie nowe życie, kiedy już nie bawicie się w szkołę, ale chodzicie do niej się uczyć, małą książeczkę, Podróżnik Europejski – zwróciła się do pierwszoklasistów wicemarszałek Renata Janik. – Gorąco Was zachęcamy byście z tym Podróżnikiem, ze swoimi rodzicami bądź nauczycielami, zwiedzali nasze województwo. Akcja ta potrwa w tym roku jeszcze do 9 października. Życzę Wam pięknej nauki w szkole i Bożego błogosławieństwa. Uczcie się dobrze! – dodała Renata Janik.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Przypomnijmy, że przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego akcja pn. „Zwiedzaj Świętokrzyskie z Podróżnikiem Europejskim” polega na odwiedzaniu ze specjalnie w tym celu wydanym paszportem 24 atrakcji turystycznych regionu, które w minionych latach skorzystały z unijnego dofinansowania. Odwiedzając wybrane miejsca, należy zbierać w nim pieczątki, stemple lub naklejać bilety wstępu. Na pierwszych 100 osób, które odwiedzą przynajmniej 5 opisanych w Podróżniku miejsc i zbiorą 5 pieczątek, a następnie zgłoszą ten fakt telefonicznie pod numerem: 41 36 58 134 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 14.00) czekają ciekawe upominki.

W czasie uroczystości Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej Marian Florczyk pobłogosławił dzieci z klas I oraz poświęcił ich plecaki szkolne.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this