Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Koleiny, nierówności, brak sygnalizacji świetlnej – mieszkańcy czekają na remont! Na co czeka powiat?

Pełno dziur i kolein – tak wygląda dziś zbieg ulic Stefana Żeromskiego, Szewieńskiej i Świętokrzyskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kierowcy narzekają na mało czytelne skrzyżowanie, a także nierówną nawierzchnię. Wiele do życzenia pozostawia także most przez rzekę Modłę. Brakuje bezpiecznego i szerokiego chodnika. Radna pisze interpelację, a powiat? Wygląda na to, że czeka na… dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Skrzyżowanie ulic: Stefana Żeromskiego, Świętokrzyskiej i Szewieńskiej fot. Łukasz Grudniewski/naOSTR.info

Interpelację w sprawie remontu nawierzchni asfaltowej drogi powiatowej nr 0664T i 1029T w okolicach skrzyżowania ulic: Szewieńskiej, Świętokrzyskiej, Żeromskiego; rozbudowy mostu nad rzeką Modłą z wyodrębnieniem chodnika dla pieszych;  a także przebudowy ronda u zbiegu ulic Szewieńskiej, Świętokrzyskiej, Żeromskiego złożyła Emilia Łupina, rada powiatowa z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.  

Radna pyta w niej na jakim etapie jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla wyżej wymienionych zadań, kiedy rozpoczną się prace związane  z przebudową i remontem skrzyżowania oraz mostu w Częstocicach, jak długo potrwają, kiedy się zakończą, a także czy na przejściach dla pieszych pojawi się sygnalizacja świetlna.  

O tym, że ulica Świętokrzyska wygląda jak szwajcarski ser, informowaliśmy wielokrotnie.  Kierowcy podkreślają, że wybierając ten trakt komunikacyjny narażają się na nierówności, dziury, a to wiąże się ze zniszczeniem zawieszenia ich aut. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

–Takie cząstkowe remonty, które mają na celu bieżące załatanie dziur nic nie dają. W efekcie droga wygląda jak stara połatana kołdra, a komfort jazdy jest po prostu fatalny – mówi pani Iwona, która trasę tą pokonuje dwa razy dziennie. Nie lepiej jest u zbiegu Świętokrzyskiej, Stefana Żeromskiego i Szewieńskiej. Skrzyżowanie sprawia spore trudności kierowcom, którzy przejeżdżają okazjonalnie przez Ostrowiec Św. A to wiąże się z większym ryzykiem zdarzeń drogowych. 

Nowy most przydałby się również na rzece Modle. Wąski chodnik nie jest bezpieczny dla kierowców, a także dzieci, które podróżują nim do pobliskiej szkoły. W okolicy nie ma również sygnalizacji świetlnej. 

Most na rzece Modle w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– (…) Wykonawca z uwagi na wydłużony czas w pozyskiwaniu dokumentacji formalno- prawnej wystąpił do zamawiającego o zmianę terminu realizacji umowy do 30.06.2023 r. Wykonana i odebrana dokumentacja będzie podstawą do ubiegania się przez Powiat  Ostrowiecki o dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych realizacji zadania. Zarządca dróg niezwłocznie ogłosi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego po otrzymaniu promesy na realizację ww. inwestycji. Jednocześnie informuję, że zakres rzeczowy opracowywanej dokumentacji  nie przewiduje montażu ostrzegawczej sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych na projektowanych odcinkach ww. dróg – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisał się Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego.

Mieszkańcom tej części miasta, a także kierowcom pozostaje zatem cierpliwość. 

Odpowiedź na interpelację radnej Emilii Łupiny
Źródło: BIP Starostwo PowiatoweDołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this