Znajdź nas na

FAKTY

Małe Jodło wciąż się zmienia! Mieszkańcy zyskali drogę w nowym standardzie!

Mieszkańcy Małego Jodła, w gminie Kunów, nie tak dawno cieszyli się z nowego mostu, a już mają kolejny powód do radości. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w wysokości 100 000 zł, wyremontowana została droga gminna usytuowana między mostami. 200-metrowy szutrowy dotychczas odcinek, pokryty został asfaltem.

Wyremontowana droga gminna w Małym Jodle fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Małe Jodło to jedna z bardziej malowniczych miejscowości w gminie Kunów. Wyremontowany odcinek między mostami, to droga dojazdowa do Prawęcina, czy malowniczych wąwozów. Korzystają z niej zarówno mieszkańcy, jak i rolnicy, czy turyści.  

– Jestem jedyną mieszkanką na tym odcinku drogi. Przed 2019 rokiem jeździło się tragicznie. Po remoncie drogi w 2019 roku ten komfort jazdy trochę się poprawił, ale natura i czas zrobiły swoje i droga jest jaka jest, wymaga poprawy i nakładów finansowych. Cieszę się, że zostanie wyremontowana i będziemy mieli wreszcie warunki, jak w XXI wieku. Droga jest bardzo potrzebna zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę położenie naszej miejscowości. Odwiedzają nas turyści, wycieczki szkolne, rowerzyści, osoby spoza naszego powiatu i województwa – mówiła w lipcu Monika Major.     

Długość wykonanego odcinka to 200 metrów, szerokość 3,5 m. Koszt inwestycji wyniósł 257 600 zł. Na jej realizację gmina pozyskała dofinansowanie w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w kwocie 100 000 zł. 

Z kolejnego spełnionego marzenia mieszkańców cieszy się Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

– Dzięki wsparciu gminy, a także zrozumieniu radnych miejskich wykonaliśmy sporo inwestycji, które zmieniły Małe Jodło. Wykonaliśmy już oświetlenie uliczne, podczas którego wymieniono rtęciowe lampy na energooszczędne LED-owe. Na terenie miejscowości były wykonane również remonty dróg gminnych, a ostatnio przy wsparciu finansowym gminy – także nowy most w ciągu drogi powiatowej – podsumowuje burmistrz. 

O remoncie pisaliśmy także TUTAJ

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this