Znajdź nas na

FAKTY

Kolejna ostrowczanka oszukana! Straciła oszczędności!

Kolejna ostrowczanka dała się oszukać. Tym razem internetowym oszustom dała się zwieść 61-latka. Kobieta przekonana była, poprzez popularny komunikator internetowy koresponduje ze swoją córką. Sądząc, że jej pomaga przekazała dane do logowania do bankowości elektronicznej. Straciła blisko 50 000 złotych.

Oszuści nie próżnują. Nie daj się oszukać w sieci. Źródło: Adobe Stocks

Wczoraj (poniedziałek, 18 września) do policjantów z ostrowieckiej komendy zgłosiła się 61-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustów. Z relacji ostrowczanki wynikało, że w połowie września za pomocą popularnego komunikatora internetowego otrzymała wiadomość od osoby podającej się za jej córkę. W trakcie korespondencji dowiedziała się, że telefon jej córki uległ uszkodzeniu. Oszust poprosił ją o przelanie blisko 4000 złotych na zakup nowego telefonu. Niczego nie podejrzewająca 61-latka wykonała płatność na wskazane konto. Jednak transakcja nie powiodła się, gdyż ostrowczanka miała określony limit dzienny na koncie, którego nie miała możliwości zwiększyć. W związku z tym, przekazała za pomocą komunikatora społecznościowego fałszywej córce wszystkie dane potrzebne do zalogowania do bankowości elektronicznej. W wyniku czego z konta, jej członka rodziny, do którego posiadała upoważnienie zniknęło blisko 50 000 złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.

Pamiętajmy! Zanim komukolwiek przekażemy pieniądze bądź wykonamy przelew, skontaktujmy się telefonicznie z tą osobą, zweryfikujmy tę informację i upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. W takich sytuacjach, nigdy nie działajmy pochopnie bo możemy stracić nasze oszczędności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this