Znajdź nas na

FAKTY

Na osiedlu Kochanowskiego w Ćmielowie powstanie świetlica!

Mieszkańcy Osiedla Kochanowskiego w Ćmielowie będą mieć upragnione miejsce spotkań – świetlicę, w której organizowane będą wydarzenia kulturalne i integracyjne, a to nie koniec dobrych wiadomości. Wyremontowane zostaną również świetlice wiejskie w Grójcu i Jastkowie. – Wszystko z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców, aby mogli spotykać się w komfortowych warunkach i czerpać radość z bycia ze sobą – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Joanna Suska Burmistrz Ćmielowa. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Festyn „Powitanie Wakacji”, jaki zorganizowany został przy Orliku na Osiedlu Kochanowskiego w Ćmielowie pokazał, jak  bardzo potrzeba było tego typu integracji. To część Ćmielowa, która intensywnie się rozbudowuje. Sporo jest rodzin z małymi dziećmi, a o działki pod budowę domów jednorodzinnych pytają mieszkańcy z okolicznych powiatów. Dotychczas brakowało jednak miejsca, w którym mieszkańcy tej części porcelanowego miasta mogliby się spotykać, zwłaszcza w pochmurne dni, czy zimniejsze miesiące roku. Rozwiązanie problemu znalazła Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.  

– W tym zakątku Ćmielowa mieszkańcom brakowało takiego miejsca spotkań. Tym bardziej, że objeżdżając całą gminę z Mikołajem mam ogólny obraz tego, gdzie na przywitanie wychodzi najwięcej mieszkańców ze swoimi pociechami. Na Osiedlu Kochanowskiego w Ćmielowie  ta ilość mieszkańców jest ogromna. Już festyn, który zorganizowaliśmy 7 lipca – Powitanie Wakacji pokazał, jak brakowało tam spotkań integracyjnych. Frekwencja była naprawdę duża, a wszyscy świetnie się bawiliśmy. Szkoda tylko, że po całym wydarzeniu napisano na mnie skargę, że zniszczyłam boisko wpuszczając na teren Orlika dzieci z gokartami. To przykre, że nie było tam imprezy od dobrych kilku lat, a gdy już ją zrobiłam, radni, w tym pani Halina Wójtowicz uznali, że skarga jest zasadna. Pytanie, w jaki sposób dzieci mogły zniszczyć gokartami nawierzchnię boiska? Odpowiadając na skargę, załączyłam dokumentację zdjęciową, aby udowodnić, że nie została zniszczona, ale to i tak radnych nie przekonało. Ich decyzja nie zatrzyma mnie w moich działaniach. Tym bardziej, że mam już sygnały od mieszkańców, że chcą, aby to boisko było wykorzystywane, żeby na jednym wydarzeniu się nie skończyło. Mogę obiecać, że takich integracyjnych imprez w przyszłym roku będzie jeszcze więcej  – tłumaczy Joanna Suska. 

Festyn, jaki na Orliku w Ćmielowie odbył się 7 lipca przyciągnął tłumy fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Burmistrz przypomina, że w ramach kolejnej edycji „Polskiego Ładu” do gminy Ćmielów trafią środki na budowę świetlicy na Osiedlu Kochanowskiego oraz remont świetlic w Grójcu i Jastkowie. Na te inwestycje gmina pozyskała 1 700 000 zł.  

– Świetlice wiejskie  w Jastkowie i Grójcu wreszcie będą mieć nowoczesne ogrzewanie, wykonana zostanie termomodernizacja, wymienione zostaną nieszczelne okna. To, o co mieszkańcy od dobrych kilku lat prosili, o co do mnie wnioskowali. Wreszcie będą mogli spotykać się w godnych warunkach – podsumowuje burmistrz. 

Remontu doczeka się świetlica w Jastkowie
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this