Znajdź nas na

FAKTY

Kolejna wyremontowana droga w gminie Bałtów!

– W tej kadencji wyremontowano już ok. 21,5 kilometrów dróg w gminie Bałtów. Jest to imponująca liczba, ponieważ w poprzedniej kadencji było to zaledwie ponad 2 km – mówił podczas wczorajszej (czwartek, 16 listopada) konferencji prasowej Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Nowej nakładki doczekał się ponad 700 metrowy odcinek drogi w Okole. Teraz jest komfortowo i bezpiecznie.

Droga w Okole już po remoncie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Kolejna droga w gminie Bałtów została wyremontowana. Mowa o 706-metrowym odcinku w Okole. Trakt częściowo zniszczony został podczas prac związanych z budową kanalizacji. Inwestycja kosztowała w sumie  239 086,08 zł, z czego 60 proc.środków  pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dofinansowanie w kwocie 143 451 zł), przy 95 635,08 zł wkładu własnego z budżetu gminy. 

– Na wniosek Jerzego Dunala i Zdzisława Mierzejewskiego, radnych Rady Gminy Bałtów wykonaliśmy prace dodatkowe w obrębie tej drogi. Mam tu na myśli  pobocza i zjazdy na drogi boczne, czy też „mijanki”, które nie były zaplanowane w poprzednim kosztorysie za kwotę 41 000 zł. Środki te pochodzą w całości z budżetu gminy Bałtów – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Dodaje, że w przeszłości nawierzchnia asfaltowa tej drogi wymieniana była co najmniej 30 lat temu.   

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Irena Dąbek, sołtys Okołu tłumaczy, że każda tego typu inwestycja cieszy mieszkańców. 

– Wcześniej była tutaj zrobiona nawierzchnia asfaltowa, jednak w momencie gdy przeprowadzana była kanalizacja cała ta droga została zniszczona. Na wiosnę, gdy była odwilż zbierała się woda, było błoto. Teraz mieszkańcy się cieszą, wszystko co nowe, wyremontowane „cieszy oko”, a poza tym sprawniej się można poruszać, samochodem, rowerem, pieszo – mówi Irena Dąbek.

Irena Dąbek, sołtys Okołu
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zdzisław Mierzejewski, radny Rady Gminy Bałtów, który zabiegał o remont tej drogi potwierdza, że w czasie budowy kanalizacji jezdnia została miejscami uszkodzona. 

– Należało ją poprawić. Nie było sensu poprawiać tylko tych miejsc, gdzie pojawiły się uszkodzenia, ustaliliśmy więc z wójtem, że wyremontujemy całą nawierzchnię. Pozyskaliśmy na to środki z budżetu państwa. Ta droga to trochę taka „obwodnica Okołu”. Zaczyna się przy szkole, a wylot ma do drogi wojewódzkiej – tłumaczy Zdzisław Mierzejewski.   

Zdzisław Mierzejewski, radny Rady Gminy w Bałtowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy Bałtów podkreśla, że radni nigdy nie mają wątpliwości, aby przekazać środki na remonty, czy inwestycje.

–  Rada jest zgodna z wójtem. Staramy się, aby w każdej z miejscowości, a zwłaszcza tam, gdzie jest to uzasadnione, wykonywać takie inwestycje. Takim przykładem jest właśnie ta droga w Okole. Jest tu sporo gospodarstw, mieszka tu sporo osób, droga jest często użytkowana. Dlatego jest ta nowa nakładka. Myślę, że posłuży przez długie lata. Zgoda buduje. To widać. Cały czas inwestujemy, zmieniając naszą gminę na lepsze – dodaje Henryk Cichocki.

Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy Bałtów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Hubert Żądło zapowiada, że to nie koniec inwestycji w Okole.  

– Myślę, że  w tej kadencji wykonany remont drogi za rzeką, za mostem, która również była częściowo zniszczona podczas budowy kanalizacji. Finansowanie mamy już zapewnione w wysokości 70 proc z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonamy również dalszy odcinek w kierunku gminy Tarłów (w stronę tzw. „Obrazika”). Tym razem pomogą nam w tym środki z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Myślę, że jeśli pogoda na to pozwoli, uda się nam  jeszcze w tej kadencji tę drogę wykonać – podsumowuje wójt.

Konferencja prasowa na wyremontowanej drodze w Okole miała miejsce w czwartek, 16 listopada
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this