Znajdź nas na

FAKTY

W Wojnowicach jest już jaśniej!

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gmina Ćmielów sukcesywnie poprawia oświetlenie uliczne. 10 nowych słupów energetycznych stanęło w Wojnowicach. Teraz mieszkańcy już bezpiecznie dotrą na przystanki autobusowe, a kierowcy będą mieli lepszą widoczność po zmroku.

Źródło: Gmina Ćmielów

Gmina Ćmielów wciąż powiększa sieć oświetlenia ulicznego. Tym razem w Wojnowicach na odcinku 450 metrów zabudowano 10 nowych słupów energetycznych, na których zawieszono 5 opraw oświetleniowych. To energooszczędne LED-y o mocy 50 WAT-ów każda. 

Koszt zadania wyniósł 59 901 złotych. Inwestycja  w całości sfinansowana została z budżetu gminy. jej wykonawca była firma INSBUD S.C.  Mieczysław Sznajder, Piotr Mazur. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa przypomina, że jest to droga często uczęszczana przez mieszkańców. Prowadzi do przystanków autobusowych. Realizacja zadania w sposób znaczący poprawi bezpieczeństwo użytkowników zarówno ruchu drogowego jak i pieszego. 

– O montaż oświetlenia wielokrotnie zabiegał i wnioskował pan Grzegorz Gruszka, sołtys Wojnowic. Brakowało go w sołectwie. Dotychczas to była czarna plama na mapie. Środki w budżecie przekierowałem na tę inwestycję w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Wojnowic, a także w trosce o ich bezpieczeństwo. Cieszę się, że udało się zrealizować to zadanie – podkreśla Joanna Suska.  

Przypomnijmy, że w tym  roku  poprawiono również oświetlenie w  Piaskach Brzóstowskich. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej, aby poprawić oświetlenie w kolejnych miejscowościach gminy Ćmielów.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this