Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kolejne niewybuchy w lasach gmin: Ćmielów i Waśniów!

W poniedziałek dyżurny ostrowieckiej Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenia, najpierw z Ćmielowa, później z Waśniowa, że w tamtejszych kompleksach leśnych, znajdują się przedmioty przypominające granaty moździerzowe. Wysłany na miejsce pirotechnik potwierdził, że niezwykłe znalezisko pochodzi z czasów II Wojny Światowej! Policja przypomina – nie dotykajmy i nie przenośmy na własna rękę takich niebezpiecznych „pamiątek” po wojnie! Uwaga na zardzewiałą śmierć!

Zdjęcie ilustracyjne

Mimo, że od zakończenia II Wojny Światowej minęło kilkadziesiąt lat, ziemia wciąż ukrywa wybuchowe pozostałości z tamtego okresu. P

W poniedziałek, 26 sierpnia tuż po godzinie 13.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości gminy Ćmielów, w kompleksie leśnym ujawniono metalowy przedmiot przypominający granat. Na miejsce znaleziska został skierowany patrol policji, gdzie ostrowiecki pirotechnik przeprowadził rozpoznanie potwierdzając, że jest to granat moździerzowy pochodzący z czasów II Wojny Światowej.

Do kolejnego podobnego znaleziska doszło tuż po godzinie 16.00. Tym razem miało to miejsce na w kompleksie leśnym na  terenie gminy Waśniów, gdzie znaleziono dwa granaty moździerzowe.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zarobki wicedyrektora biblioteki większe niż dyrektora! W Ostrowcu Św. to możliwe! Ile „kosztuje” kultura?

FAKTY

UOKiK: 115 mln zł kary dla Biedronki!

FAKTY

619 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 8 na terenie województwa świętokrzyskiego! Wśród zakażonych nastolatka z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Służby ratunkowe postawione na nogi przez… wybuch pojemnika z pianką montażową!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this