Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pis-bus w samo południe przyjechał do Ostrowca Świętokrzyskiego!

Jarosław Rusiecki, Senator RP; Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP; Marek Kwitek, Poseł na Sejm RP; Michał Cieślak, Poseł na Sejm, a także Magdalena Zieleń, Dorota Stępień-Zając, Monika Słoniewska – kandydatki do Sejmu z okręgu nr 33, Małgorzata Jaloska, wicestarosta opatowski, a także Patrycja Bęben, szefowa świętokrzyskiej Młodzieżówki PiS – spotkali się z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego i dziennikarzami, podczas zorganizowanej wczoraj na osiedlu Słonecznym konferencji prasowej. To kolejny etap drogi polityków i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości do jesiennych wyborów, a te już 13 października.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Konferencja prasowa parlamentarzystów, a także kandydatów do Sejmu i Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy rozpoczęła się od smutnego akcentu – wiadomości o śmierci jednego z pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Chciałem złożyć najwyższe wyrazy ubolewania i smutku z powodu tragedii, która wydarzyła się dzisiaj w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej, gdzie spłonął człowiek. Rodzinie, wszystkim dotkniętym tym cierpieniem, tym, którzy ponieśli szkody w czasie tego pożaru, w imieniu swoim i całego naszego środowiska Prawa i Sprawiedliwości chcę złożyć najwyższe wyrazy smutku, ubolewania i powiedzieć, że łączymy się w bólu – tymi słowami konferencję prasową rozpoczął senator Jarosław Rusiecki, który w tegorocznych wyborach startuje z okręgu nr 82.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomniał, że przed Prawem i Sprawiedliwością kolejny etap drogi do jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu, które już 13 października.

– Do tych wyborów przygotowujemy się bardzo solidnie, bardzo zwracamy uwagę na kontakty z mieszkańcami, jesteśmy blisko ludzi, praktycznie przez całe ostatnie lata. Wspomnę, że PiS przygotowując się do czasów rządzenia, do dobrej zmiany, przygotowywał liczne projekty ustaw, zmian, które od 2015 roku, po konsultacjach z mieszkańcami realizujemy w postaci różnych programów: programów społecznych, jak Program Rodzina 500+, Program Dobry Start. Programów skierowanych do ludzi starszych, Program Emerytura+, program związany z bezpłatnymi lekami i szeregiem społecznych programów, ale też nie zapominamy o niezbędnych zmianach gospodarczych, które są potrzebne naszej ojczyźnie i to z całą konsekwencją, wielkim wsparciem realizujemy. I przez to, że realizujemy nasz program, który jest programem przekonsultowanym z Polakami jesteśmy wiarygodni i tę wiarygodność chcemy dalej podtrzymywać, przygotowując się do wyborów i przygotowując program Prawa i Sprawiedliwości do wyborów w 2019 roku, bo chcemy, aby dobry czas dla Polski trwał dalej. Tym dobrym czasem dla Polski są rządy Prawa i Sprawiedliwości i chcemy, aby nasz kraj, nasze społeczności lokalne, nasze województwo mogły dynamicznie się rozwijać pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Bo tylko takie rządy są gwarantem tego, że możemy rozwijać się jako naród, jako państwo, jako wspólnota lokalna. Mamy szereg działań, które wzmacniają pozycję rodziny. Centrum naszego zainteresowania jest Polska rodzina. Stąd też programy społeczne, które adresujemy do polskich rodzin, do ostrowieckich rodzin, do rodzin z powiatu i całego województwa świętokrzyskiego – tłumaczył Jarosław Rusiecki.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomniał, że to wszystko, co rząd Prawa i Sprawiedliwości chce osiągnąć, zawsze jest przemyślane i przekonsultowane z wyborcami. Senator zapewnia, że PiS chce dalej budować wizję Polski, opartą na wspólnocie narodowej, na rodzinie, na tradycyjnych wartościach i obiecuje, że wciąż będzie to czynił. Stąd programy społeczne, programy gospodarcze, które pojawiły się w przedłożonym przez rząd Mateusza Morawieckiego zbilansowanym budżecie na przyszły rok.

Prawo i Sprawiedliwość program wyborczy przedstawi już za dwa tygodnie. Jako pierwsi rozpoczęli zbieranie podpisów na terenie województwa świętokrzyskiego. W skali ogólnopolskiej udało się im zebrać ponad pół miliona podpisów. Dziś zostanie zarejestrowana lista do Sejmu z okręgu nr 33 i do Senatu z okręgu nr 82 – udało się zebrać ponad 26 tysięcy podpisów.

Senator przypomniał, że politycy Prawa i Sprawiedliwości troszczą się o województwo świętokrzyskie, a także, że jeszcze nigdy nie było takich nakładów finansowych na rozwój infrastruktury, na rozwój gospodarczy, na rozwój społeczny. W ich skład wchodzą m.in.: modernizacja linii kolejowej nr 25, modernizacja linii kolejowej od Skarżyska przez Starachowice do Sandomierza za 400 mln zł. Linia kolejowa będzie miała dwa trakty. Będzie większa prędkość, która umożliwi szybsze połączenie kolejowe i rozładowanie transportu ciężkiego. To także modernizacja i odbudowa linii gazowniczej, która będzie biegła od Sandomierza poprzez Jakubowice do Ostrowca Św. i dalej do Starachowic. Linii gazowniczej, która jest niezbędna dla przedsiębiorstw, które są inwestorami na terenie starego zakładu, jak również tymi małymi czy większymi przedsiębiorcami, które rozwijają się na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– I tutaj wielka zasługa Polskiej Spółki Gazownictwa, która podjęła to działanie i za kwotę ponad 110 mln zł modernizuje tę linię. Co więcej za chwilę rozpocznie się inwestycja PSG, która będzie miała swoją placówkę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Razem z posłem Andrzejem Kryjem staraliśmy się o to, aby zlikwidowaną przez Platformę Obywatelską i przez PSL, którego parlamentarzystą wówczas był obecny prezydent miasta placówkę– odtworzono – tłumaczył Jarosław Rusiecki.

Jest już wyłoniony wykonawca, a za chwilę pojawią się prace. Twa także przetarg na 5 etap obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego, od Zygmuntówki, po Górę Opatowską, jego rozstrzygnięcie nastąpi 2 lub 3 września. Senator przypomniał także, że miasto Ostrowiec Świętokrzyski, gminy powiatu ostrowieckiego, sam powiat ostrowiecki, otrzymuje wsparcie od rządu Praw i Sprawiedliwości przy budowie dróg lokalnych, takich jak m.in. ulica Las-Rzeczki, budowa otwartych stref aktywności w każdej niemal gminie powiatu ostrowieckiego, wsparcie modernizacji Rawszczyzny, a także Program Rodzina 500 +, który trafia do każdej rodziny, która ma dzieci do lat 18 w Ostrowcu Św., Bałtowie, czy innej miejscowości powiatu ostrowieckiego.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Rzeczywiście ostatnie 4 lata to dobry czas dla Polski, dla naszego województwa, powiatu, dla naszego miasta. Dzięki temu, że PiS sprawuje w Polsce władze, udało się wprowadzić wiele dobrych programów, programów, na które nasi poprzednicy nie byli wstanie znaleźć pieniędzy. My potrafiliśmy je znaleźć, pokazaliśmy, że po prostu potrafimy rządzić, że Polska rządzona przez Prawo i Sprawiedliwość to nie państwo teoretyczne, to nie państwo z tektury. To państwo, które potrafi zabrać głos w ważnych sprawach na arenie międzynarodowej, a tu w Polsce potrafi zatroszczyć się o Polaków, o współobywateli – mówił Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP, startujący w wyborach z listy nr 33, pozycja nr 10.

Przypomniał także o Programie 13 emerytura, o darmowych lekach dla seniorów powyżej 75-roku życia, o tym, że dzięki działaniom PiS pojawiły się posterunki policji, które zlikwidowane zostały przez poprzedników.

– To wszystko świadczy o tym, że dostrzegamy te potrzeby. Nasi poprzednicy uważali, że Polskę trzeba zwijać, że Polska, to wielkie aglomeracje, dlatego nie dbali o to, aby narodowy operator pocztowy – Poczta Polska tworzył nowe placówki, a wręcz przeciwnie likwidowali te placówki. Dążyli do tego, żeby ta Poczta Polska przestała odgrywać taką rolę, jaką odgrywać powinna, jako przedsiębiorstwo strategiczne. My staramy się placówki pocztowe odbudowywać – dodał poseł.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomniał także o likwidowaniu białych plam na mapie transportowej Polski, o tym, że mieszkańcy mieli problem z dojazdem do szkoły, do pracy do lekarza. Dzięki działaniom ostrowieckich parlamentarzystów pojawiły się środki na doposażenie szpitala, na remont oddziału neurologii, remont sterylizatorni. Poseł przypomniał także o promocji Krzemionek poprzez wystawę, która z inicjatywy Andrzeja Kryja, prezentowana była w Sejmie.

Marek Kwitek, Poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, startujący z listy nr 33, pozycja numer 5 wyjaśniał, że obóz rządzący dba o to, aby efekty wzrostu gospodarczego trafiały zarówno do mieszkańców miast, jak i wsi, nie tylko do tych tylko najbogatszych Polaków.

– Dobry czas dla Polski, to nie tylko nasze hasło wyborcze, ale dobry czas dla Polaków wynika z realizacji naszych programów i obietnic. Aby te programy mogły być kontynuowane, abyśmy mogli dalej tworzyć kolejną ofertę dla Polaków, to musi w następnej kadencji rządzić Prawo i i Sprawiedliwość, Zjednoczona Prawica. Wszystkie programy realizujemy nie kosztem cięć, tyko kosztem wpływów – mówił podczas konferencji.

Przypomniał także, że tekę komisarza do spraw rolnictwa obejmie w Parlamencie Europejskim, Janusz Wojciechowski.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Nasze rolnictwo i wspólna polityka rolna prowadzona w Europie jest dla Polaków niezmiernie ważna, jesteśmy na etapie budowania budżetu unijnego – tłumaczył, dodając, że wszystkie programy realizują bez podniesienia podatków CiT, a Polacy skorzystają również na obniżce PIT-u z 18 do 17 procent. Zapowiada także wzmocnienie środków na służbę zdrowia i podwyżki dla nauczycieli.

O reparacjach wojennych mówił z kolei Michał Cieślak (lista nr 33, pozycja nr 4).

– W najbliższej kadencji czeka nas bardzo poważne potraktowanie reparacji wojennych. Mówił o tym premier Mateusz Morawiecki. Jest raport sejmowego zespołu parlamentarnego do spraw oszacowania strat wynikających z II Wojny Światowej. To jest ogromna kwota, bo sięga ponad 850 mld Euro. I o takie środki rozumiem z informacji przekazywanych przez pana premiera, będziemy się bardzo poważnie ubiegać w kontekście reparacji wojennych od Niemczech – wyjaśniał Michał Cieślak.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomniał także, że rząd PiS nie zapomni o seniorach i emerytach, aby 13 emerytura obowiązywała każdego roku. To także pomysł na rozszerzenie katalogu dostępnych leków dla emerytów, a od 2022 r. waloryzacja rent i emerytur na zasadzie kwotowo-procentowej. Emeryci z najniższymi emeryturami będą mieli waloryzacje nie tyko procentową. Ci, którzy mają najmniejsze emerytury, będą otrzymywać najwyższą waloryzację.

Podczas wczorajszej konferencji zaprezentowały się także dwie kandydatki do Sejmy z listy nr 33: Magdalena Zieleń (pozycja 30) i Dorota Stępień-Zając (pozycja nr 17).

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Bardzo się cieszę z tego, że mam możliwość starania się o mandat posła ziemi świętokrzyskiej z list Prawa i Sprawiedliwości. Uważam, że wygrana Prawa i Sprawiedliwości byłaby najlepsza. Rząd PiS pod kierownictwem premiera Mateusza Morawickiego, realizując programy, przedstawiając nowe reformy m.in. 500+, 13 emeryturę, czy zapobieganie białym plamom komunikacyjnym, czy ulgi dla ludzi młodych do 26 roku życia pokazuje, że dba o wszystkie grupy społeczne. Pokazuje, że ten rząd jest gwarantem stabilnego dalszego rozwoju Polski. Jako samorządowiec z 20-letnim stażem, jako skarbnik, jako główny księgowy w placówkach pomocy społecznej i oświaty chciałabym uczestniczyć bezpośrednio w tych zadaniachi dbać o to, żeby szły w dobrym kierunku – podsumowała Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dorota Stępień-Zając, działaczka społeczna i katolicka stawia natomiast na rodzinę.

– Ostatnie cztery lata to czas rządów Prawa i Sprawiedliwości, czas dobry dla polskich rodzin, ponieważ rząd prowadzi politykę polegającą na inwestowaniu w lepszą przyszłość polskich rodzin. Tak, aby każdy Polak żył na takim poziomie, jak ludzie w najbogatszych krajach Europy. Priorytetem była rodzina, bo to na rodzinie opiera się państwo, bo to rodziny to państwo budują. Programy, które zostały wprowadzone, tak jak na co dzień możemy to obserwować dały poczucie bezpieczeństwa oraz perspektywę rozwoju dla dzieci z wszystkich rodzin. Rząd PIS pokazał, że potrafi zadbać o każdego Polaka, od tego najmłodszego, który dopiero się urodził, po najstarszego. Programy, które są skierowane do seniorów, mają im ułatwić codzienną egzystencję. Ważne jest to, że politycy pokazali, że dotrzymują obietnic, że potrafią spełnić to, co obiecali. Dlatego stajemy przed państwem i prosimy, abyśmy dalej mogli kontynuować te zmiany. Dlatego prosimy o państwa głos 13 października – podsumowała Danuta Stępień-Zając.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO pis bus-1
NaOSTRO pis bus-1

NaOSTRO pis bus-2
NaOSTRO pis bus-2

NaOSTRO pis bus-3
NaOSTRO pis bus-3

NaOSTRO pis bus-4
NaOSTRO pis bus-4

NaOSTRO pis bus-5
NaOSTRO pis bus-5

NaOSTRO pis bus-6
NaOSTRO pis bus-6

NaOSTRO pis bus-7
NaOSTRO pis bus-7

NaOSTRO pis bus-8
NaOSTRO pis bus-8

NaOSTRO pis bus-9
NaOSTRO pis bus-9

NaOSTRO pis bus-10
NaOSTRO pis bus-10

NaOSTRO pis bus-11
NaOSTRO pis bus-11

NaOSTRO pis bus-12
NaOSTRO pis bus-12

NaOSTRO pis bus-13
NaOSTRO pis bus-13

NaOSTRO pis bus-14
NaOSTRO pis bus-14

NaOSTRO pis bus-15
NaOSTRO pis bus-15

NaOSTRO pis bus-16
NaOSTRO pis bus-16

NaOSTRO pis bus-19
NaOSTRO pis bus-19

NaOSTRO pis bus-20
NaOSTRO pis bus-20

NaOSTRO pis bus-21
NaOSTRO pis bus-21

NaOSTRO pis bus-22
NaOSTRO pis bus-22

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this