Znajdź nas na

FAKTY

Kolejni zakażeni koronawirusem pochodzą z powiatów kieleckiego i sandomierskiego!

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowała nas dziś (22 kwietnia) po godzinie 10.00 Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. W sumie w Polsce odnotowano dziś 178 nowych przypadków zachorowań na COVID-19 i trzy zgony. Liczba zakażonych przekroczyła już 10 tysięcy.

Zdjęcie ilustracyjne

Na 178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem składają się osoby z województw łódzkiego (55), małopolskiego (19),
opolskiego (18), dolnośląskiego (18), wielkopolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (14), śląskiego (12), pomorskiego (8), lubelskiego (7),
zachodniopomorskiego (5), świętokrzyskiego (4), podkarpackiego (1),
podlaskiego (1).

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To mężczyzna w sile wieku i dwie starsze kobiety z powiatu kieleckiego oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu sandomierskiego. W sumie w województwie świętokrzyskim odnotowano 242 zachorowania na COVID-19, w tym 4 zgony oraz 7 ozdrowień – podsumowuje Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Jak poinformował Piotr Babicki, starosta starachowicki we wtorek, 21 kwietnia w szpitalu przebywało 65 pacjentów: 47 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 18 oczekiwało na wynik (czyli było w trakcie diagnozowania). W izolatorium przebywało 18 osób.

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu Św. (stan na 22 kwietnia na godzinę 10.00), kwarantanną objętych jest 235 osób, nie ma osób objętych nadzorem epidemiologicznym, trzy osoby są hospitalizowane.

Od początku epidemii w Polsce wyzdrowiało 1513 osób. Zmarły 404 osoby.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this