Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Od jutra na ostrowieckim targowisku miejskim kupisz także artykuły przemysłowe i odzież!

Od jutra (czwartek, 23 kwietnia) mieszkańcy Ostrowca Św. będą mogli zrobić większe zakupy na Targowisku Miejskim. Oprócz produktów spożywczych pojawią się też rzeczy niedostępne z powodu nałożonych ograniczeń w handlu, spowodowanych pandemią koronawirusa: artykuły przemysłowe i odzież. Mariusz Kosiarz, dyrektor Targowisk Miejskich w Ostrowcu Św. apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: korzystanie z maseczek, rękawiczek, a także zachowanie odpowiedniego dystansu. Nie zmieniają się dni i godziny pracy targowiska.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów, utrudniła też pracę drobnym handlowcom. Dotychczas na Targowisku Miejskim można było kupować tylko artykuły spożywcze, od jutra (czwartek, 23 kwietnia) sytuacja ulegnie zmianie. 

– Mieszkańcy będą mogli kupić rzeczy, które były do tej pory w ofercie niedostępne tzn. artykuły przemysłowe i odzież dlatego, że nastąpiło poszerzenie asortymentowe, jeżeli chodzi o możliwości funkcjonowania w ramach Targowiska Miejskiego. Oczywiście przy zachowaniu pełnych zasad bezpieczeństwa związanych z zakupami – zapewnia Mariusz Kosiarz, dyrektor Targowisk Miejskich w Ostrowcu Św. 

Apeluje, aby wybierający się na zakupy mieszkańcy pamiętali o zachowaniu odpowiedniej odległości, maseczkach i rękawiczkach ochronnych. Na jednym straganie mogą przebywać jednocześnie tylko cztery osoby. 

– Sytuację będziemy monitorować każdego dnia targowego – wyjaśnia Mariusz Kosiarz i dodaje, że na bieżąco monitoruje ilość osób przebywających na targowisku, a także ich zachowanie. Przypomina, że dotychczas place i hale dostępne były w ograniczonej ilości. Wpuszczano tyle osób, ile wychodziło, po to aby dbać o ilość związaną z ilością otwartych stoisk. 

– Pandemia dotknęła całą populację handlowców, tylko nielicznym udało się „suchą stopą” przejść przez ten trudny czas, natomiast jeśli chodzi o osoby handlujące na targowisku miejskim, jesteśmy na ich potrzeby szczególnie wrażliwi, dlatego, że często utrzymują całe rodziny z tego small businessu, który u nas jest realizowany. Za wszelką cenę staramy się ich zabezpieczać i dawać możliwość handlu, co niekoniecznie na wszystkich targach w Polsce jest realizowane – wyjaśnia Mariusz Kosiarz.

Targowisko Miejskie otwarte jest w poniedziałki, czwartki, soboty i niedziele, natomiast Bazarek Ogrody  jest czynny sześć dni w tygodniu.

1 Comment

1 Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this