Znajdź nas na

FAKTY

Kolejny nietrzeźwy wsiadł za kółko! Po pościgu zatrzymali go mundurowi ze Starachowic!

Duże problemy czekają 28-latka, który wczoraj (czwartek, 22 czerwca) po południu, kierując niemieckim autem chciał uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna zignorował sygnał do zatrzymania dany przez funkcjonariusza. Po kilkuminutowym pościgu został zatrzymany przez policjantów.

fot. Świętokrzyska Policja

Do zdarzenia doszło wczoraj (czwartek, 22 czerwca) po południu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach pełnili służbę na krajowej „9” w  gminie Brody. Ich uwagę zwrócił kierujący niemieckim pojazdem, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Pomimo wyraźnego sygnału policjanta, nakazującego zatrzymanie pojazdu, kierujący zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast podjęli pościg za Volkswagenem, który w trakcie ucieczki łamał przepisy ruchu drogowego m.in. wyprzedzając na skrzyżowaniach i stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po kilkuminutowym pościgu policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazało się, że 28- latek, który podróżował wraz z 24-letnim pasażerem nie chcieli się spotkać z policjantami ponieważ obaj mieli już konflikt z prawem. 28- latek miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów oraz znajdował się w stanie nietrzeźwości. Alkomat wykazał blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Natomiast pasażer był poszukiwany do odbycia kary 267 dni pozbawienia wolności za kradzież i niezapłacone grzywny. Pasażer również znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Teraz 28-latek będzie tłumaczył się przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a za popełnione wykroczenia bardzo wysoka grzywna.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this