Znajdź nas na

FAKTY

Nową drogą przez Skarbkę Dolną!

Skarbka to malownicze sołectwo w gminie Bałtów, chętnie odwiedzane przez miłośników turystyki rowerowej. Dotychczas droga, biegnąca tuż przy świetlicy wiejskiej nie była jednak w najlepszym stanie. – Gdyby nie dofinansowanie, jakie otrzymaliśmy w wysokości 60 procent z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg nie udałoby się nam wykonać tego zadania. Dziś mieszkańcy mogą korzystać już z nowej, komfortowej drogi – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Otwarcie drogi w Skarbce Dolnej fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Gmina Bałtów zmienia się z myślą o mieszkańcach. W każdym z sołectw wykonywane są zadania, które służyć mają poprawie komfortu życia mieszkańców. Nie inaczej jest w Skarbce Dolnej, gdzie do użytku oddany został 558-metrowy odcinek drogi. Jak podkreśla Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów, nie udałoby się jednak, gdyby nie środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

– Na to zadanie mieszkańcy czekali ponad 30 lat. Droga była w bardzo złym stanie. Miejscami były już takie przełamania w asfalcie, że kierowcy zahaczali podwoziami swoich aut – mówi Hubert Żądło.

Jego słowa potwierdza Anna Mroczek, wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Bałtowie, która wraz z Sylwią Misiurą, sołtysem Skarbki, zabiegała o modernizację drogi. 

Nowa Droga w Skarbce

– Ta droga była w bardzo złym stanie. Miejscami wykruszona, po prostu w stanie tragicznym. Teraz jeździ się nam zdecydowanie bezpieczniej. Prosimy o dalsze wsparcie, bo mamy jeszcze wiele pomysłów, którymi chcielibyśmy upiększyć naszą miejscowość. Dziękujemy również za wsparcie przy remoncie naszej stolicy i jej wyposażenie – mówi Anna Mroczek. 

Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP podkreśla, że Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, który powstał w 2019 roku,  to olbrzymie wsparcie dla samorządów. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To wtedy Prawo i Sprawiedliwość wsłuchując się w głosy mieszkańców, postanowiło nie tylko utworzyć fundusz, który pozwolił na remonty dróg, ale i zwiększyć to finansowanie – przypominała Agata Wojtyszek. Dodała, że trwają starania, aby fundusz został  wpisany już na stałe w pomoc samorządom. 

Od lewej: Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie. Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów i Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
Anna Mroczek, wiceprzewodnicząca rady Gminy w Bałtowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this