Znajdź nas na

FAKTY

Kolejny przykład okrucieństwa wobec zwierząt, tym razem z gminy Lipnik!

Gdyby nie wrażliwość kobiety, która powiadomiła opatowskich mundurowych, ta historia mogła zakończyć się tragicznie dla skrajnie zaniedbanego czworonoga. – Zwierzę było skrajnie wychudzone, przebywało w kojcu nie spełniającym żadnych warunków do godnego bytowania. Błoto znajdowało się w metalowych garnkach, które prawdopodobnie powinny służyć do podawania pożywienia i wody – informują świętokrzyscy mundurowi. W wyniku podjętych działań pies otrzymał należytą opiekę, a jego właściciel trafił do celi.

Fot. freepik.com

Ta historia wydarzyła się we wtorek (11 kwietnia), kiedy to do Komendy Powiatowej Policji w Opatowie wpłynęła wiadomość mailowa od zaniepokojonej kobiety, której los bezbronnych zwierząt nie jest obojętny. Kobieta powiadomiła, że na jednej z posesji w gminie Lipnik może dochodzić do rażących zaniedbań wobec psa. Byt zwierząt domowych czy hodowlanych całkowicie uzależniony jest od woli człowieka. W tym przypadku, jego właściciel, nie wywiązywał się z podstawowych obowiązków sprawowania odpowiedniej opieki nad należącym do niego psem. Zwierzę było skrajnie wychudzone, przebywało w kojcu nie spełniającym żadnych warunków do godnego bytowania. Ponadto na całej powierzchni kojca zalegało błoto i wody opadowe. Błoto znajdowało się też w metalowych garnkach, które prawdopodobnie powinny służyć do podawania pożywienia i wody. Stan niedożywienia oraz warunki bytowe w jakich pies przebywał wyczerpały znamiona przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. 40-letni właściciel czworonoga został zatrzymany, a zwierzę trafiło pod opiekę schroniska.

Mężczyzna usłyszał dziś (środa, 12 kwietnia) zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zwierzęcia. Sąd może orzec również zakaz posiadania zwierząt określonej kategorii lub jakichkolwiek zwierząt.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this