Znajdź nas na

FAKTY

Kolejny radny miejski z Ostrowca Św. dołącza do Ruchu Marka Materka!

Do ruchu Marka Materka dołączył kolejny radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. O „transferze” Marcina Marca poinformował dziś (wtorek, 7 czerwca) na swoim profilu w mediach społecznościowych Marek Materek, prezydent Starachowic. – Każdego dnia do naszego ruchu przyłączają się kolejne osoby. Cieszy to, że ludzi gotowych współpracować ponad podziałami dla naszego regionu jest coraz więcej – napisał prezydent Starachowic.

Od lewej: rady Rady Miasta Ostrowca Św. – Marcin Marzec i Marek Materek, prezydent Starachowic fot. FB Marek Materek

Marcin Marzec ma 39 lat i pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie od dwóch kadencji sprawuje funkcję radnego Rady Miasta Ostrowca Św. Od początku kadencji jest radnym niezależnym. Do rady miasta w 2018 roku dostał się z Komitetu Wyborczego Samorządność i Przedsiębiorczość. 

Jak przeczytać można na profilu w mediach społecznościowych Marka Materka, Marcin Marzec „od wielu lat zaangażowany w sprawy miasta i regionu: współzałożyciel Stowarzyszenia Inicjatywa Społeczna Ostrowiec 2015, były członek zarządu Świętokrzyskiej Izby Gospodarczej, były członek Świętokrzyskiej Rady Innowacji przy Zarządzie Województwa Świętokrzyskiego, były radny osiedla Ogrody, sympatyk pięściarstwa – współautor książki o boksie „Pięści ze Stali” upamiętniającej 90-lecie sekcji bokserskiej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, autor kilku publikacji naukowych z zakresu polityki regionalnej”

Posiada dwa dyplomy ukończenia studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Akademii Pedagogicznej im. KEN w Krakowie na studiach ekonomicznych i politologicznych.

Zawodowo od lat związany z sektorem MŚP i instytucjami otoczenia biznesu. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych z EFS jako pracownik projektu oraz jako trener biznesu, szkoleniowiec, ekspert oceniający przedsięwzięcia gospodarcze.

Przygotowywał wiele projektów inwestycyjnych współfinansowanych ze środków UE w tym dla sektora MŚP. Od kilku lat specjalizuje się w zagadnieniach ekonomii społecznej pełniąc rolę doradcy kluczowego OWES oraz eksperta w realizacji testowych projektów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Od lewej: Karol Wójcik, który zasilił szeregi Ruchu Marka Materka i Marcin Marzec, dotychczas radny niezrzeszony, który także poinformował o przejściu do Ruchu Marka Materka fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Marka Materka poznałem wiele lat temu, jako młodego zaangażowanego w sprawy Starachowic i regionu chłopaka, który zdawał się być mega dojrzały jak na swój wiek. Dojrzałość tą udowodnił obejmując urząd Prezydenta jako najmłodszy kandydat w Polsce i wywiązując się ze swoich obowiązków na tyle dobrze, że w kolejnych wyborach został obdarzony blisko 85% poparciem w Starachowicach. Od kilku lat ściśle ze sobą współpracujemy. Pora na kolejny krok i zacieśnienie tej współpracy dla dobra naszych lokalnych społeczności i regionu Świętokrzyskiego. Pora by o losach naszych małych ojczyzn zaczęło decydować młodsze pokolenie, które ma zupełnie nowe spojrzenie na politykę. Jestem przekonany, że Ruch Marka Materka będzie stanowił poważną opcję polityczną, która może zmienić nasze otoczenie na lepsze. Już dziś zapraszam wszystkich chętnych do działania na rzecz dobra wspólnego do współpracy z Ruchem Marka Materka. Wspólnie zmienimy oblicze ziemi Świętokrzyskiej! – swoje przejście do Ruchu Marka Materka argumentuje Marcin Marzec.

Źródło: FB Marek Materek

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this