Znajdź nas na

FAKTY

Komfortowe warunki dla petentów i pracowników! Umowa na termomodernizację Urzędu Gminy w Bałtowie – podpisana!

– Do tej pory, gdy w sezonie letnim temperatura przekraczała dopuszczalne Kodeksem Pracy normy musieliśmy skracać godziny pracy. W tym budynku nie dało się po prostu wytrzymać. Po termomodernizacji będzie to wizytówka naszej gminy i argument dla mieszkańców, aby nie bali się transformacji energetycznej – wspomina Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Umowa na termomodernizację obiektu została podpisana. Inwestycja opiewa na kwotę 2 598 450 zł. W ramach zadania zostanie zbudowany również podjazd dla osób z niepełnosprawnościami.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Po latach termomodernizacji doczeka się budynek Urzędu Gminy w Bałtowie. Nowe, komfortowe warunki pracy zyskają nie tylko pracownicy urzędu, warunki, w jakich obsługiwani są petenci będą zdecydowanie lepsze. Tym bardziej, że przed budynkiem pojawi się podjazd dla osób z niepełnosprawnościami, którego dotychczas brakowało. Zmieni się też kolor  elewacji obiektu, który swoim wyglądem przypomina jeszcze te z czasów PRL-u. Pojawi się również podświetlany napis – Gmina Bałtów. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W ramach zadania  wykonane zostanie pokrycie dachowe z blachy, ocieplenie stropodachu, budynek przejdzie gruntowną  termomodernizację od fundamentów, wymieniona będzie stolarka okienna aż od piwnic. Obiekt zostanie ocieplony, a na dachu pojawi się  instalacja fotowoltaiczna. Do tego magazyny energii, pompy ciepła i wymiana instalacji centralnego ogrzewania. To będzie gruntowny remont budynku – zapowiada Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. Dodaje, że inwestycja przyniesie oszczędności, a budynek stanie się wizytówką gminy i pretekstem, aby termomodernizacji nie bali się również mieszkańcy. 

Wejście do Urzędu Gminy w Bałtowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Koszt inwestycji to 2 598 450 zł. Wpłynęły 2 oferty, z których wybrano lokalną firmę – Bud Dach, reprezentowaną przez Wiesława Gruszczyńskiego.

– Fundusz Inwestycji Strategicznych służy obywatelom. Służy obywatelom w różny sposób. Przecież to nie jest jedyne zadanie, które gmina Bałtów realizuje w tym zakresie. Pan wójt mówi, że to ostatnia umowa, ale nie pierwsza. Dużo się naprawdę zadziało, inwestycje wodno-kanalizacyjne już się realizują. Teraz zdecydowano, że środki posłużą m.in. na termomodernizację urzędu gminy. Bardzo ważne zadanie, w niedalekim Wąchocku, w moim powiecie starachowickim, również tak ulokowano te środki. Urząd gminy to takie miejsce, gdzie nie tylko pracują ludzie, którzy muszą mieć  stworzone dobre warunki, ale przychodzą również mieszkańcy, którzy załatwiają swoje sprawy i dlatego cieszę się, że pan wójt pomyślał o urzędzie gminy –  mówiła Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP, deklarując, że z posłem Andrzejem Kryjem będą nadal zabiegać za środkami dla gminy Bałtów. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Poseł Andrzej Kryj przypomniał, że to kolejne zadanie realizowane przez gminę Bałtów. 

– Tych przykładów aktywności w dziedzinie oświaty, pomocy społecznej, infrastruktury, jest naprawdę bardzo wiele i za to należą się ogromne słowa uznania dla pana wójta i dla całej rady gminy Bałtów. Gratuluję panie wójcie tego, że udało się znaleźć wykonawców, bo w tej chwili zakres prac prowadzonych w Polsce jest tak ogromny, że trudno o wykonawców. Tu się udało. Życzę, żeby ta termomodernizacja, cały proces inwestycyjny przebiegał bez zakłóceń. Jestem przekonany, a jest to przekonanie graniczące  pewnością, że ta nuta żalu, że jest to ostatnia umowa, jest nie do końca uzasadniona, Myślę, że będą kolejne programy – podkreślał Andrzej Kryj.

Zadanie wykonywane będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Wkład gminy wyniesie ponad 90 000 zł. Zadanie wykonane zostanie w przeciągu 12 miesięcy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this